[Zapowiedź] Maxcom MM721 3G – testujemy smartfon dla seniora

Niedawno w moje ręce trafiła kolejna propozycja firmy Maxcom, tym razem dedykowana osobom starszym. Pytanie, czy tytułowy telefon okaże się dla wspomnianej grupy użytkowników przyjazny?

Mm721Maxcom750x300

Na wstępie chciałbym wyjaśnić, dlaczego zdecydowałem się przetestować MM721 pod kątem tejże grupy. Producent deklaruje, iż „nowoczesne” urządzenie świetnie sprawdzi się w domu i biurze. Fakt – dzięki stacji dokującej można tak pomyśleć, ale bądźmy poważni, firmy wybierają dedykowane rozwiązania, zaś użytkownicy domowi poza tymi „starszymi” zrezygnowali już ze „stacjonarek”. Wniosek? Targetem powinni być nasi dziadkowie.

Wybór telefonu dla seniora to nie lada wyzwanie. O ile w przypadku osób młodych i aktywnych „sieciowo” sprawa jest stosunkowo prosta, gdyż wystarczy ocenić wymagania i dobrać odpowiedni do oczekiwań smartfon. W przypadku babć, dziadków, a niekiedy rodziców jest niestety inaczej. Tutaj liczą się zgoła odmienne czynniki, jakie?

Przede wszystkim warto, aby urządzenie choć trochę przypominało telefon stacjonarny. Tak, to zaskakujące, ale przywiązanie do sprzętu, który senior wykorzystywał, a może nawet dalej wykorzystuje jest niezwykle istotne. Po co na siłę „pchać” ów usera do nowinek technicznych? Babcia nad ficzery przedkłada sobie prostotę, duże, czytelne  i co istotne – fizyczne przyciski oraz dodatki, które uczynią te „diabelskie ustrojstwo” przyjaźniejszym. Wśród tych ostatnich wyróżnił był stację dokującą pozwalającą na ładowanie telefonu. Wiem – dla Was zabawa z kablami to chleb powszedni, ale zapewniam was, że dla seniora to niepotrzebna komplikacja.

Mm721MaxcomXXXX

MaxComLogo

Nie bez znaczenia będzie też logiczne ułożenie menu. Pisząc „logiczne” mam tutaj na myśli „przypominające, te ze starszych Nokii”. Właśnie tego oczekuje przeważająca większość seniorów – znów jesteśmy przy kwestii przyzwyczajenia. Cóż, jest to niewątpliwie istotny temat, kiedy w grę wchodzi wybór urządzenia.

Dobrze, co więc z tytułowym Maxcomem? Testy trwają, ale już na tym etapie mogę powiedzieć, iż nie żałowałbym nawet złotówki wydanej na urządzenie. Naturalnie pod warunkiem, iż miałbym je podarować starszemu członkowi rodziny, gdyż moich wymagań on nie spełni. To jednak nie powinno dziwić nikogo – z racji zawodu potrzebuję naprawdę sporego arsenału narzędzi w postaci usług i aplikacji, MM721 mi tego niestety nie da. Nie mniej jednak sam smartfon odbieram niezwykle pozytywnie – konstrukcja przyciąga oko, jest lekka i sprawia wrażenie wytrzymałej.

Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić was do zapoznania się z pełną recenzją Maxcom MM721 3G, która w najbliższym czasie ukaże się na łamach Vipmultimedia. Bądźcie czujni…

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

239 More posts in testy category
Recommended for you
Sennheiser HD 100
Sennheiser HD 100 — recenzja podstawowych słuchawek zaufanej marki

Tytułowy producent znany jest z kosztownych słuchawek wysokiej jakości, ale myli się ten, kto uważa, że...