Eksport haseł z Google Chrome do pliku już możliwy

Google pracuje nad tym, aby hasła, które trzymamy w przeglądarce, można było zapisać do klasycznego pliku CSV i przechowywać na pamięci przenośnej (karta microSD lub pendrive). Choć rozwiązanie jest obecnie testowane w rozwojowej wersji aplikacji, z jego możliwości skorzystamy już dzisiaj. Wystarczy jeden prosty trik i eksport haseł staje się możliwy.

Eksport haseł

Korzystam z dwóch niezależnych od siebie managerów haseł. Pierwszy stanowi narzędzie Google, drugim jest pęk kluczy Apple. Obydwa narzędzia świetnie ze sobą współgrają, jednak do żadnego z nich nie mam stuprocentowego zaufania, dlatego też dostępy do najwrażliwszych logowań trzymam w głowie. Niemniej, co pewien czas decyduję się na rewizję systemów zapisujących hasła, resetuje je lub przenoszę dane.

W takich sytuacjach posiłkuje się nie chmurą, do której również trzeba mieć ograniczone zaufanie, a papierem i długopisem. Tak przeniesione dane pod warunkiem dokładności człowieka, są względnie bezpieczne. Wolałbym jednak zautomatyzować ten proces, choćby w części. Teraz mam takową możliwość, wy również.

Eksport haseł z chmury

Zdarzało się, że irytowałem się na Google za to, że usługi firmy zdają się trwać w wiecznym etapie rozwojowym. Dziś dostrzegam zalety tego stanu rzeczy. Dzięki wieloetapowemu rozwojowi jestem w stanie aktywować eksport haseł do pliku już dziś, mimo że nie korzystam z rozwojowej wersji przeglądarki Chrome.

Jeśli wy również zastanawialiście się nad tym, czy i w jaki sposób wykonać eksport haseł do pliku, poniżej przedstawiam krótką instrukcję.

Po uruchomieniu przeglądarki internetowej Chrome należy udać się pod adres chrome://flags/#PasswordExport. Konieczne jest również aktywowanie wspomnianej funkcji z listy opcji eksperymentalnych. Proste i wygodne. Teraz uruchamiamy ponownie przeglądarkę i możemy cieszyć się możliwością eksportu haseł do pliku CSV. Chcąc dokonać czynności, wystarczy wejść w ustawienia zarządzania hasłami, wybrać opcję eksportuj i zapisać do pliku.

Eksport haseł

Eksport haseł do pliku — potrzebny czy nie?

Sposoby korzystania z urządzeń elektronicznych oraz systemów komputerowych ewoluują i łatwo zauważyć, że tradycyjne przechowywanie plików (lokalne) traci na znaczeniu. Coraz ważniejsza okazuje się chmura i dyski cloudowe. Prawda jest jednak taka, że tradycyjne kopie zapasowe oraz przenoszenie danych w plikach będzie funkcjonować jeszcze wiele lat. Działanie Google związane ze wspomnianym eksportem jest tego dowodem.

Źródło: Thenextweb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...