You are here
Elastyczny smartfon od TCL? Chcieliście innowacji, to ją macie! artykuły News 

Elastyczny smartfon od TCL? Chcieliście innowacji, to ją macie!

Składane, wyginane i elastyczne ekrany smartfonów są obecnie głównym tematem rozwój dotyczących innowacyjności w świecie smartfonów. Niemniej, pomysłów na prawdziwie nowatorskie konstrukcje jest jak na lekarstwo. W tym miejscu pojawia się TCL ze swoją wizją konwertowalnego urządzenia.

TCL
Smartfony TCL fot. CNET

Zgoda, składane tudzież elastyczne urządzenia mobilne będą bez wątpienia hitem. Może na początku ciężko będzie im odnieść sukces komercyjny, jednak w ogólnym rozrachunku innowacja tchnie ducha rywalizacji w branżę mobile. Problem w tym, że najprawdopodobniej większość producentów idzie na łatwiznę i zamierza zaprezentować bardzo zbliżone do siebie stylistycznie rozwiązania. Wyjątkiem będzie TCL, które to przygotowuje dla swoich klientów smartfony, który za sprawą elastycznej konstrukcji będzie można zwinąć i traktować jak inteligentny zegarek.

TCL — ni smartfon, ni zegarek

Serwis CNET opublikował rendery, które miałyby przedstawiać zestaw pięciu urządzeń, nad którymi pracuje TCL. Co ważne, każdy z zaprezentowanych na grafice sprzętów miałby konstrukcję elastyczną. Bogaty lineup, sam w sobie może wzbudzać ciekawość, ale najistotniejszy w mojej ocenie okaże smartfon konwertowalny.

Tak, chiński koncern wprowadzi do wspomnianej serii elastyczny smartfon, który można najzwyczajniej w świecie zwinąć i nałożyć na rękę. Pomyślcie teraz, jak wygodnym smartwatchem byłby telefon z ogromną powierzchnią roboczą na nadgarstku. Ja tę wizję kupuję i czuję, że jeśli firma tego nie zepsuje, urządzenie może pozamiatać w swoim segmencie.

Niezbyt ciekawą wiadomością jest to, że firma nie pokaże swoich urządzeń w tym roku. Dopiero 2020 rok będzie czasem premier opisanych wyżej urządzeń.

Źródło: CNET

Related posts

Leave a Comment