Elegancja od LG

Wielkimi krokami zbliża się Mobile World Congress w Barcelonie, a najwięksi producenci powoli zaczynają odsłaniać swoje karty. Tym razem LG postanowiło pochwalić się rzeczą, która w najbliższych latach prawdopodobnie stanie się standardem.

lwatch 750x300 1

Mowa oczywiście o smartwatchach, czyli urządzeniach wyglądających jak zegarek naręczny, ale wyposażonych w system operacyjny. Coś, co jeszcze kilka lat temu wydawało się wymysłem pisarzy oraz scenarzystów, teraz powoli staje się standardem. Do tej pory smartwatchów wyglądem przypominającym normalną, męską biżuterie, trudno było szukać. Futurystyczne wzory na ręku prezentowały się znakomicie, ale wystając spod koszuli czy garnituru, po prostu nie pasowały. Tych, które dobrze się prezentowały była ledwie garstka (chociażby świetna Motorola 360 czy LG G Watch R).

LG postanowiło przełamać ten trend i dało użytkownikowi wybór. Teraz może on dopasować smartwacha do swojego stylu. LG Watch Urbane to koperta w całości wykonana z nierdzewnej stali, którą w pełnej krasie będzie można podziwiać niestety dopiero na targach w Barcelonie. Ekran o gęstości 245ppi oraz rozdzielczości 320 na 320 pikseli. Sama zegarek wygląda wyjątkowo jak na smartwatch, klasycznie, elegancko i co ciekawe, mimo miejsca na kopercie, nie znalazło się na niej żadne logo koreańskiego producenta. Co jeszcze oferuje Watch Urbane?

Skórzany pasek, dopasowany kolorystycznie pod kopertę (złotą lub srebrną). Jednak oprócz zmienionego wyglądu, wnętrzności pozostały niemal bez zmian. Zegarek hula na Android Wear, procesorze 1.2 GHz Qualcomm z 512 MB RAM. Dodatkowo wewnątrz znajduje się 4 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika i akumulator o pojemności 410 mAh. Ile czasu użytkowania może to zagwarantować? Prawdopodobnie do 2 dni, choć może LG nas czymś zaskoczy. Watch Urban ma być odporny na kurz oraz wodę (do metra zanurzenia), co potwierdza certyfikat IP67.

Trzeba przyznać, że LG Watch Urbane wygląda wyjątkowo. Z daleka trudno poznać, że mamy do czynienia ze smartwatchem, a nie ze zwykłym zegarkiem. Z pewnością sprzęt znajdzie nabywców, o ile LG nie przeszarżuje z ceną. Zarówno ona, jak i data premiery, owiane są tajemnicą. Pozostaje tylko czekać na wieści z MWC 2015.

Bartosz Szczygielski

Źródło:http://www.androidcentral.com/lg-goes-urbane-look-latest-g-watch-iteration-mwc

Fot: 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...