Elemental: Fallen Enchantress – Legendary Heroes, zalicza debiut na polskim rynku

20 listopada swoją polską premierę miał samodzielny dodatek do udanej turowej strategii z 2012 roku, Elemental: Fallen Enchantress – Legendary Heroes.

Rozszerzenie jest dziełem studia Stardock, a dokładniej zespołu, który we wcześniejszych etapach swojej kariery pracował, przy niektórych tytułach z serii gier strategicznych – Civilization. Najnowsza odsłona wnosi do podstawowej gry liczne zmiany. Oprócz poprawionej oprawy graficznej i systemu oświetlenia oraz animacji, gruntownemu przebudowaniu uległ również system Czempionów, którym dodano oddzielne drzewka cech. Otrzymujemy dzięki temu możliwość samodzielnego wyboru, w jaki sposób pokierować losami naszych herosów. Nowinką jest także opcja werbunku bohaterów z innych, niż ludzka, ras. W dodatku uświadczymy nowe zaklęcia takie jak: ściana ognia, wysysanie życia z przeciwników dotykiem czy czar przywołujący na pole bitwy maksymalnie osiem szkieletów.

Pewnym modyfikacjom uległy również bitwy, a mianowicie grupy wrogów atakujące jedną postać otrzymają teraz dodatkowe bonusy, dzięki czemu zwiększy się znaczenie przewagi liczebnej, a to z kolei uczyni słabsze jednostki bardziej przydatnymi. System frakcji oraz wszystkie typy uzbrojenia doczekały się kolejnych elementów i tak np. zwykły włócznik otrzyma przynajmniej dwie specjalne umiejętności. Nie muszę dodawać, że może mieć to kolosalne znaczenie na losy walk, które stoczymy. Jeśli komuś liczba potworów wydała się już mała i tutaj się nie zawiedzie. Wśród uzupełniających podstawkę przeciwnikach znajdziemy takie monstra jak: Garagoxa – którego każdy cios odrzuca oponenta w tył, co utrudnia wykorzystanie przeciwko niemu przewagi liczebnej czy Banshee – zjawę odporną na ataki fizyczne.

http://www.youtube.com/watch?v=qUBs1rzqVvM

Podsumowując, dodatek w porównaniu do wcześniej wydanej produkcji wprowadza do rozgrywki kilka naprawdę udanych rozwiązań. Jeśli dobrze bawiliście się przy wcześniejszych odsłonach, to Legendary Heroes, także miło Was zaskoczy. Gra, w polskiej wersji językowej na komputery osobiste, ukazała się u nas nakładem firmy Techland, a jej sugerowana cena wynosi 69 zł.

  Źródło: Techland

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...