You are here
ELEX – postapokaliptystyczny rpg z nutą fantasy Gry 

ELEX – postapokaliptystyczny rpg z nutą fantasy

Miłośnicy postapokaliptystycznych klimatów mają powód do radości – wystartowała strona gry ELEX, za którą stoi Piranha Bytes, zaś wydawcą jest Nordic Games.

Produkcje utrzymane w postapokaliptystycznej atmosferze kojarzą się przede wszystkim z serią Fallout. Jeśli chodzi o grę ELEX, to jest to produkcja RPG osadzona w ogromnym świecie, w którym technologia wymieszała się z elementami fantastycznymi. Uniwersum to pełne jest oryginalnych postaci oraz zmutowanych kreatur. Czekają na nas widowiskowe akcje i zmuszeni będziemy do dokonywania moralnych wyborów.

ELEX to połączenie sci-fi z fantastyką. W postapokaliptystycznym świecie spotkamy postacie przypominające średniowiecznych rycerzy oraz kreatury rodem z książek o tematyce fantasy. Człowiek zostanie postawiony naprzeciwko maszyny, a dokonane przez gracza wybory nie będą ani dobre, ani złe. Trzeba więc będzie obrać konkretną ścieżkę, po której będzie się podążało.

Fabuła wygląda następująco: gracz znajduje się na planecie Magelan, w którą wiele lat wcześniej uderzył meteoryt. Katastrofa doprowadziła do upadku cywilizacji. Przetrwali nieliczni, którzy podzielili się na dwie grupy – pierwsza z nich ma dostęp do najnowszych technologii, zaś druga żyje w zgodzie z naturą i wykorzystuje jej surowce i dobrodziejstwa. Obie te grupy toczą ze sobą zażarty bój o pierwiastek elex, który dotarł na planetę wraz z meteorytem. Chociaż używanie tego surowca powoduje nieodwracalną degenerację ciała, to dzięki niemu można produkować różnego rodzaju uzbrojenie i wykorzystywać go do magicznych umiejętności. Przedstawiciele zwaśnionych grup doskonale zdają sobie z tego sprawę i walczą ze sobą o pierwiastek.

Chociaż na planecie mamy dwie główne grupy, to działa jeszcze kilka mniejszych frakcji. Berserkerzy dążą do uzyskania harmonii z naturą, Klerycy chcą, by zabronić korzystania z elexu, Banici to typowi terroryści, zaś Albowie nadużywają surowca i próbują podporządkować sobie innych mieszkańców planety.

Gracz wciela się w dowódcę, którego myśliwiec został zestrzelony. Przemierza on ogromny świat, gdzie graczowi przyjdzie się zmierzyć z zaśnieżonym terenem, mrocznymi bagnami, górami czy lasem. W ekwipunku bohatera znalazła się zarówno broń biała, jak i zaawansowane technologicznie gadżety.

Od czasu do czasu przyjdzie nam podjąć decyzję, od której zależy dalszy los naszego bohatera i to, do jakiej grupy się przyłączy. Poza wymienionymi frakcjami, przyjdzie nam się zmierzyć z hordą zmutowanych kreatur, które nie są do nas nastawione przyjaźni. Spotkamy na naszej drodze również poboczne postaci, nastawione do nas pozytywnie.

Nordic Games i Piranga Bytes uruchomiły nową stroną, którą możecie obejrzeć tutaj. Zapoznajcie się również z opublikowanym trailerem, przedstawiającym sceny z gry. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=AlXZJDVVVxc

 

Źródło: Nordic Games

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment