Polacy stworzyli darmową grę mobilną Shadow Assasin, która daje radę! Można zostać szpiegiem króla Jagiełły

Lubelskie studio Mutated Byte stworzyło grę historical-fiction, której akcja dzieje się w średniowiecznej Polsce. Shadow Assasin to historyczna „skradanka” fantasy z elementami RPG, którą można się pochwalić!
 
assasin

Akcja zaczyna się w 1407 roku, gdy umiera Konrad von Jungingen. Starszy brat Ulryka był znany jako dyplomata i sprawny polityk. Niestety, jego brat tyle sprytu nie miał i jak wiemy poległ pod Grunwaldem rozpoczynając tak naprawdę upadek potężnego zakonu. Czas poprzedzający wojny był zawsze wzmożonym okresem działalności szpiegów. To właśnie jednym z nich staje się gracz w Shadow Assasin, mobilnej gry.
Będzie polska historia
Gracz wciela się w szpiega króla Jagiełły, który ma wiele zadań. Na terenach Rzeczypospolitej bowiem działają też krzyżaccy agenci, którzy chcą wzniecać bunty. Co więcej, zakon sięga przy tym po zakazane przez kościół magię i gusła. W grze trzeba więc się wcielić w rolę agenta, a czasem nawet skrytobójcy (sieroty wychowanej przez klasztor), który ma zadanie pokrzyżować szyki rycerzom zakonnym.
Gra ma również swój walor edukacyjny. W założeniu ma bowiem promować polską historię. Znajdziemy tu ciekawostki o czasach późnego średniowiecza, jak i samych relacjach krzyżacko-polskich.
– To ciekawy sposób na promocję historii początku XV wieku. Polacy znają Wielką Wojnę z Zakonem Krzyżackim mocno powierzchownie. A w grze dowiemy się o wielu niuansach tego konfliktu – mówi Michał Gzowski z projektu wynajmijrycerza.pl, wielokrotny uczesnik inscenizacji bitwy pod Grunwaldem.

Za darmo do pobrania

Grę można za ściągnąć za darmo na urządzenia mobilne ze sklepu Google Play. Na razie można zagrać w kilka z 30 misji, które są w przygotowaniu. Jak na grę mobilną ma zarówno niezłą grafikę – 3D, jak i dużo mini gier, np. gry w karty. W scenach walki trzeba odpowiednio szybko naciskać ekran dotykowy, co zbliża grę do quick time eventów typu np. Tekken. Większa część gry jest jednak logiczną rozgrywką. Gra cieszy się sporym zainteresowaniem, znajduje się wśród najczęściej pobieranych aplikacji. 

Grę można pobrać TUTAJ

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

117 More posts in mobile category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...