Elon Musk

Elon Musk rezygnuje z fotela prezesa Tesli!

Przewidywania potwierdziły się. W starciu z zarzutami SEC dotyczącymi “oszustwa” Elon Musk postanowił iść na ugodę. Jednym z warunków jest ustąpienie ze stanowiska prezesa spółki. Miliarder musi też zapłacić karę w wysokości 20 milionów dolarów.

Elon Musk

O ile kara wynosząca 20 milionów dolarów może być dla Muska śmiesznie niska, o tyle rezygnacja ze stanowiska prezesa spółki, za której odpowiada, nie jest zadaniem łatwym i przyjemnym. Elon Musk ma 45 dni na jego realizację.

Elon Musk nie będzie prezesem Tesli

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Cała afera związana jest z tweetem zmieszczonym przez prezesa na początku sierpnia. Musk zapewnił w nim, że zamierza skupować akcje spółki po cenie 420 dolarów. Takowe zapewnienie spowodowało szybką zmianę wartości Tesli. SEC, czyli Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd postanowiła działać i oskarżyła Muska o manipulację, a nawet oszustwo. Był to jednak zarzut personalny, niezwiązany bezpośrednio ze spółką.

Prezes w trosce o dobro firmy postanowił iść na ugodę. Ta warunkowana jest ustąpieniem Muska ze stanowiska prezesa w ciągu 45 dni oraz uregulowanie grzywny na kwotę 20 milionów dolarów. Co istotne dla sprawy — wspomniana rezygnacja ma charakter czasowy. Elon będzie mógł wrócić na swoje stanowiska po trzech latach. Przynajmniej w myśl ustaleń powziętych z SEC.

Źródło: TechCrunch

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...