Emuluj gry ze starych konsol, przy pomocy Loda

Emulowanie starszych konsol staje się możliwe dzięki aplikacji Ice. Emulator umożliwia uruchomienie klasycznych produkcji bezpośrednio z poziomu Steama, również w trybie Big Picture.

Ice pozwala na dodanie do biblioteki Steama gier wydanych na takie platformy, jak: N64, NES, GameCube, PS1, PS2, Genesis, Gameboy, Gameboy Advance, Supernintendo, a w przyszłości Dreamcast, Wii oraz Nintendo DS. Wszystkie tytuły obsługiwać można za pomocą kontrolera od Xboxa 360. Pełną instrukcję obsługi znaleźć można pod tym adresem.

Jak zacząć przygodę z produkcjami na stare konsole? Po zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu emulatora, Ice tworzy folder ROMs (w lokalizacji C:\Użytkownicy\NAZWA UŻYTKOWNIKA). Tam, też należy wrzucać obrazy ROM (np. uzyskane z kartridży). W folderze z Ice musimy odszukać również plik tekstowy config.txt i wpisać tam dokładną lokalizację Steama na naszym dysku. W taki oto sposób będziemy dodawać do biblioteki gier Steam ROMy, skąd uruchomimy je jak każdą inną produkcję.

Trochę problemów może nam sprawić emulacja gier z PlayStation. Aby je odpalić musimy posiadać pliki BIOS interesującej nas konsoli. Jedynym legalnym sposobem, aby stać się właścicielem takowych jest skopiowanie ich na komputer bezpośrednio z urządzenia.

Po instalacji programu w naszym folderze domowym pojawi się katalog ROM, do którego należy przenieść dane tytułów, w które chcemy zagrać. Po uruchomieniu aplikacji Steam, wszystkie gry pojawią się w bibliotece, gotowe do włączenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...