You are here
Już nie ukryjesz się na Facebooku, teraz znajdą Cię wszyscy artykuły 

Już nie ukryjesz się na Facebooku, teraz znajdą Cię wszyscy

Facebook ogłasza koniec z „ukrywaniem się” przed wyszukiwaniem na Facebooku. Serwis już niedługo wyłączy tę opcję, która dla wielu użytkowników jest bardzo ważna. Dokładnie jest to opcja ukrycia swojego profilu dla znajdującej się w serwisie wyszukiwarki. Już niedługo w serwisie znajdziemy każdy założony tam profil.

findusonFacebook750x300

Coraz więcej zmian na serwisie należącym do Marka Zuckerberga i coraz więcej niezadowolonych internautów. Były plany zmiany regulaminu, teraz pod ostrze idą opcje wyszukiwania. To zamierzano zmienić już w zeszłym roku, ale nowe formy wyszukiwania wejdą dopiero teraz.

Od teraz będziemy mogli znaleźć wszystkich, ale i wszyscy będą mogli znaleźć nas. Czy to nie właśnie o to chodzi na tym portalu społecznościowym? Po co zakładamy sobie profil, gdy nie chcemy, żeby  inni nas oglądali? Odpowiedź jest prosta, albo nie. Można powiedzieć, że po prostu lubimy przeglądać profile innych (niektórzy nawet śledzić), ale jest też głębszy problem. Takie zachowanie, to podstawy do sądzenia, że osoba ma zaburzenia psychiczne. Chce należeć do grupy, ale z drugiej strony boi się opinii na swój temat i dlatego pozostaje anonimowa. Ale to temat na o wiele dłuższy artykuł.

facebook750x300

Wracając do samego faktu zmiany opcji wyszukiwania na „fejsie”. Portal ma o tym poinformować za pomocą specjalnego komunikatu, a także dokładnie tłumaczy swoją decyzję. Według firmy, „ukrywanie się” miało swoje wady, jak: niemożność znalezienia osób, które naprawdę się zna, a posiadają konto w serwisie, ale mają włączoną opcję ukrywania się. Od teraz takie kłopoty będą już przeszłością.

Facebook przekonuje jednak, że opcje prywatności się przy tym nie zmienią i wciąż będziemy mogli ustalić jakie informacje będą widoczne i dla kogo, co tyczy się także postów, które umieszczamy w serwisie.

Wielu osobom nie podoba się ta zmiana, co mnie w ogóle nie dziwi, ponieważ chcieliby aby nikt nie znalazł ich profilu. Tylko, że tu wracamy do pytania: to po co Wam ten profil? Można odpowiedzieć, że dla śledzenia wydarzeń, czy prowadzenia fanpage’a firmy, ale jeśli to wszystko, to chyba ominęła mnie wykład na temat idei portali społecznościowych. A Wy dlaczego posiadacie profil na Facebooku?

 

źródło: wirtualnemedia.pl

Related posts

Leave a Comment