Enterprise Star Trek PC

Enterprise Star Trek PC od Lenovo – szokująco piękny i mocny sprzęt

Skończyła się era, kiedy nasze blaszaki musiały wyglądać normalnie. Obecnie można dostosować obudowę pod swoje upodobania, a niektórzy producenci postanowili nawet pójść krok dalej. I nie mamy tutaj na myśli Acera i ich serii Predator, ale kogoś zupełnie innego. Lenovo pokazało właśnie Tiburn Enterprise Star Trek PC. I jest piękny!

Enterprise Star Trek PC

Komputer stacjonarny może wyglądać jak wielki prostopadłościan, który tylko zawadza, ale może też wyglądać przepięknie. Wielu producentów przygotowuje swoje obudowy tak, żeby sprostać wymaganiom tych klientów, którzy oczekują czegoś niestandardowego. Takich jest coraz więcej i nie ma w tym nic dziwnego. Taka obudowa to czysta przyjemność, która na dodatek może stać się częścią domowej scenerii. W przypadku tego produktu, Lenovo poszło o krok dalej. Można nawet powiedzieć, że znalazło się tam, gdzie nie był do tej pory żaden inny producent.

Enterprise Star Trek PC

Na trwających w Pekinie targach Tech World 2018 pojawiło się wiele interesujących produktów, ale jeden z nich przykuł chyba uwagę wszystkich. Chodzi o komputer stacjonarny, który nie wygląda wcale jak komputer, ale jak replika statku kosmicznego. I to nie byle jakiego, bo chodzi o słynny Enterprise. Tak, ten sam, którzy dobrze znają fani Star Trek. Ci bardziej dociekliwi dopatrzą się, że to model USS Enterprice NCC-1701A, choć znalazły się w nim pewne zmiany. W końcu mówimy o replice, która musiała pomieścić w sobie cały sprzęt, potrzebny do uruchomienia komputera. I jest to zaskakujące, co takiego udało się Lenovo zmieścić w środku.

Tiburn Enterprise Star Trek PC to bowiem w pełni działający komputer i to ze specyfikacją, której mógłby pozazdrościć nie jeden fan nowych technologii. W modelu znalazło się bowiem miejsce na procesor od Intela dziewiątej generacji, 32 GB pamięci RAM (DDR4), dysk 1 TB M.2 SSD oraz 2 TB HDD. Jakby tego było mało, na pokładzie umieszczono także kartę graficzną nowej generacji, czyli NVidia GeForce RTX 2080. Nie jest to może najmocniejsza z zaprezentowanych w sierpniu przez NVidię kart, ale nie bądźmy już drobiazgowi. Sam Enterprise Star Trek PC ma także posiadać moduł Bluetooth oraz Wi-Fi, ale szczegółów jeszcze nie ujawniono. Podobnie jak tego, czy replikę będzie można kupić w innych krajach, niż Chiny. Na Twitterze firmy padły bowiem takie pytania, ale support jeszcze milczy na ten temat i zbywa pytania zainteresowanych tym, że jak tylko się dowiedzą, to dadzą znać.

Gratka dla fanów Star Trek

Enterprise Star Trek PC wygląda fenomenalnie, a dodatkowo projektantom od Lenovo udało się zmieścić jeszcze kilka smaczków. W niektórych modelach ma pojawić się opcjonalny mały projektor, a część obudowy wyposażona została w światła LED, które imitują to, co widzieliśmy w serialach. Można się przyczepić, że komputer w kształcie pojazdu nie oddaje w pełni tego, jak on wyglądał w produkcjach telewizyjnych, ale jest na tyle podobny, że pozna go chyba każdy. Enterprise to w końcu kształt, który zna dobrze większość osób zainteresowanych science-fiction.

W podstawie obudowy znalazły się jeszcze potrzebne złącza USB, a jesteśmy przekonani, że Lenovo nie poskąpiło niczego, co ważne jest dla każdego gracza. Podobno ceny sprzętu zaczynają się od 2180 dolarów, czyli około 8 tysięcy złotych. Nie jest to mała kwota, ale zważywszy na to, co znalazło się w środku, jest poniekąd usprawiedliwiona. Sama karta graficzna kosztuje bowiem ponad 3 tysiące złotych. I choć zdajemy sobie sprawę, że to tylko rodzaj gadżetu dla najwierniejszych fanów uniwersum Star Trek, to i tak chcielibyśmy mieć do u siebie na biurku. Jest po prostu piękny!

Komputery stacjonarne oraz laptopy znajdziecie także w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: Lenovo / Digital Trends / Coomicbooks / MyDrivers

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...