Huawei Enjoy 9 Plus

Huawei Enjoy 9 Plus na pierwszych renderach – jest notch!

Wprawdzie Huawei Enjoy 9 Plus nie jest najbardziej wyczekiwanym smartfonem od producenta, bo wszyscy teraz czekają na jego Mate 20, ale i tak warto mu się przyjrzeć z bliska. Teraz pojawiła się taka możliwość, bo do sieci przedostały się rendery urządzenia wraz z jego specyfikacją. Co takiego będzie oferował nowy sprzęt  od Huawei?

Huawei Enjoy 9 Plus

Materiałów jak zwykle dostarczył Evan Blass na swoim Twitterowym koncie. Zadziwiające, jak często publikowane przez niego materiały okazują się później potwierdzone. Oczywiście zawsze trzeba brać poprawkę na to, że specyfikacja oraz wygląd urządzenia ulegną zmianie. Jednak Huawei nie śpieszy się z informowaniem swoich fanów o tym, co planuje zrobić. Zostaje więc sprawdzić, co takiego pokazał Evan Blass.

Huawei Enjoy 9 Plus

Jeżeli chodzi o sam design urządzenia, to Huawei Enjoy 9 Plus nie wyróżnia się niczym specjalnym. Wprawdzie to tylko render i może on odbiegać od rzeczywistości, to jest jedna rzecz, która może martwić. Notch, czyli wcięcie ekranowe, wygląda wyjątkowo topornie i jest mocno wpuszczone w sam ekran. Być może to tylko kwestia ujęcia i normalnie smartfon będzie wyglądał dobrze, ale w tej chwili jest zwyczajnie nieciekawy. Oby finalnie ekranowe wcięcie nie wyglądało w ten sposób. Co więcej wiadomo o samym telefonie?

Otóż Huawei Enjoy 9 Plus ma mieć ekran LCD o przekątnej 6,5 cala, który pozwoli na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1080×2340 pikseli. Oczywiście przez wcięcie proporcje obrazu będą inne niż 18:9. W tym wypadku mają być one 19,5:9. Pod maską może znaleźć się ośmiordzeniowy procesor Kirin 710, a jego pracę wspierałoby 6 GB RAM. Jeżeli chodzi o ilość miejsca na dane, to tego ma być 128 GB. Przyjemnie prezentuje się także akumulator, bo jego pojemność wynosić ma 4200 mAh. Całość ma działać na EMUI 8.2.

Aparaty w Huawei

Ciekawostką mogą być aparaty, które pojawią się w Huawei Enjoy 9 Plus. Tych ma być aż cztery i zostaną rozłożone równomiernie z przodu oraz na pleckach urządzenia. Blass podaje, że główny zestaw ma mieć możliwość fotografowania w jakości 13 oraz 2 Mpix. Przedni zestaw to już 16 i 2 Mpix. Dodatkowo kamery mają być wspierane przez oprogramowanie związane ze sztuczną inteligencją.

Oczywiście to wszystko jeszcze nie potwierdzone informacje, ale jeżeli faktycznie okażą się prawdziwe, to Huawei Enjoy 9 Plus będzie całkiem interesującą słuchawką. Tajemnicą zostaje jeszcze kwestia ceny urządzenia, ale poprzednia generacja w przeliczeniu na złotówki, nie przekraczała tysiąca. Widać, że Huawei mocno zainspirował się panującymi trendami, a być może i sam próbuje je wyznaczać, bo wygląd nowego Enjoy dość mocno odbiega od tego, co widzieliśmy ostatnio. Nie chodzi tylko o wcięcie ekranowe. Aparaty na pleckach urządzenia ustawione zostały pionowo, a nie poziomo. Teraz niestety Huawei Enjoy 9 Plus przypomina każdy inny telefon dostępny na rynku. Zobaczymy, czy faktycznie na tym się skończy, czy może producent trzyma w zanadrzu jeszcze jakiegoś asa w rękawie.

Nowe smartofny, nie tylko z wcięciami ekranowymi, znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: Evan Blass Twitter / Phone Arena

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...