You are here
Dlaczego ES File Manager znika ze Sklepu Play? mobile News 

Dlaczego ES File Manager znika ze Sklepu Play?

Ze Sklepu Play zniknęły właśnie aplikacje firmy DO Global, wśród których znajduje się dość popularny ES File Manager. Powodem usunięcia programów przez Google było naruszenie zasad Play Store.

ES File Manager
fot. Do Global

Sytuacja DO Global nie jest jedynie zbiorem niewiele znaczących incydentów. To poważny problem oparty na niczym innym jak oszustwie w kwestii reklam. Co ciekawe, aplikacje wchodzące w skład portfolio wspomnianej firmy próbowały „udawać” działania użytkownika. Poznajcie szczegóły.

ES File Manager „klikał” reklamy, udając użytkownika

DO Global mógł pochwalić się kilkoma naprawdę popularnymi programami dostępnymi w Google Play Store. Jest to już jednak przeszłość, gdyż portfolio twórcy zostało usunięte z repozytorium ze względu na naruszenie zasad Play Store. Wszystko przez nieczyste zagrywki, z których najważniejsza dotyczyła oskarżenia o automatyczne „klikanie” w reklamy przez samą aplikację. Oczywiście — wszystko odbywało się bez wiedzy samego użytkownika.

Nieczyste zagrywki zostały odkryte i firma musiała ponieść konsekwencje. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że sprawa jest rozwojowa i może okazać się, że po dostosowaniu do wytycznych giganta z Mountain View sprawa wróci do normy i ES File Manager ponownie zawita do Sklepu.

Gdyby jednak ES File Manager miał zniknąć ze sceny Google Play na stałe, byłaby to wielka strata dla całej społeczności Androida. Program przez dłuższy czas stanowił jedno z mocniej chwalonych narzędzi do zarządzania plikami. Co, jeśli sprawa zakończy się na tym etapie?

Spokojnie — w Play Store znajdziemy co najmniej kilka świetnych alternatyw. Osobiście polecam Files by Google, czyli rozwiązanie pochodzące bezpośrednio od amerykańskiego koncernu. Dajcie znać, z jakich aplikacji do obsługi plików korzystacie.

Google Play Store jest dostępny na smartfonach z Androidem, które znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: Android Police

Related posts

Leave a Comment