eSIM w Polsce już dostępny. O ile masz iPhone’a i Orange

eSIM w Polsce jest już oficjalnie dostępny dla klientów sieci Orange. To doskonała wiadomość dla tych, którzy chcieli skorzystać z tej, jakby nie patrzeć, nowinki na polskim rynku. Teraz każdy kto ma nowego iPhone’a może bez wychodzenia z domu załatwić sobie numer. Tylko czy to przypadkiem nie za mało, jak na start usługi?

eSIM w Polsce

O tym, że eSIM będzie dostępny w Polsce, pisaliśmy dla was już kilka dni temu. Po tym, jak Apple pokazało swoje nowe modele smartfonów, wiadome było, że prędzej czy później usługa zagości także u nas. Tak, to w dużej mierze zasługa Apple, że funkcja eSIM pojawiła się w Orange. Przecież iPhone nie był pierwszym telefonem, który oferował taką możliwość. Jest jednak na tyle dobry wizerunkowo, że warto się pod ten wizerunek podczepić. I to bardzo dobra decyzja ze strony operatora, choć nie spodziewamy się dużego zainteresowania. Przynajmniej z początku.

eSIM w Polsce

Orange, jako pierwszy z operatorów, wprowadza eSIM w Polsce. Nie wykluczone, że w ślad za nim podążą następni. Tak nakazywałaby logika, choć oczywiście to jeszcze zbyt mała nisza na rynku, by się o nią zabijać. Niewiele smartfonów ma możliwość korzystania z opcji eSIM, a przynajmniej nie jest to jeszcze tak duża liczba, by rzucać się na taką opcję. Mówimy w końcu np. o Google Pixel czy smartwatchach od Samsunga i Huawei. Apple jest jednak na tyle dużym graczem na rynku, że to dzięki niemu, pojawiła się wyczekiwana przez użytkowników iPhone’ów opcja.

Jak działa eSIM? Dokładnie na takich samych zasadach, jak w przypadku zwykłej kart, którą wkłada się do telefonu. Z tą różnicą, że nie potrzebujemy teraz jej fizycznego nośnika, a jedynie dostępu do Internetu. Wtedy ściągamy na swój telefon odpowiedni profil eSIM i gotowe, możemy działać. W przypadku iPhone’ów należy wejść w Ustawienia, a następnie Sieci komórkowe oraz dodać odpowiedni plan. Skanujemy następnie otrzymany od Orange kod QR i gotowe. Jednak jeżeli przyjdzie nam zmienić telefon na nowy, starą kartę trzeba będzie dezaktywować i założyć nową oraz ponownie pobrać na sprzęt.

Na czym działa eSIM?

Z tego, co możemy przeczytać na oficjalnej stronie Orange, eSIM w Polsce dostępne jest jedynie na trzech modelach smartfonów. Są to oczywiście iPhone Xr, iPhone Xs oraz Xs Max. Jak więc widać, możliwości za dużo przed klientami nie ma. Wiadomo, że część z nich posiada już nowe modele iPhone’ów, choć zapewne nie każdy będzie chciał skorzystać z opcji eSIM. Ta jest wygodna i tego ukryć się nie da, ale jesteśmy też przyzwyczajeni do pewnych rozwiązań. I jednym z nich jest właśnie zwykła karta SIM wkładana do smartfona.

Wykorzystanie eSIM może też przydać się osobom, które korzystają z dwóch numerów, np. służbowy oraz prywatny. Dzięki temu mogą teraz jeden z nich przenieść do Orange i bez trudu korzystać z normalnej funkcjonalności. Na innych operatorów przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać, ale to nieuniknione. W końcu cała przyszłość zaczyna opierać się na Internecie.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Orange Polska

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...