Facebook

Facebook chce dosłownie przewidywać twoją przyszłość

To chyba żart? Nie, to nie jest nawet śmieszne. Facebook złożył właśnie patent, jak się okazuje niepierwszy, którego wykorzystanie może pozwolić na przewidywanie naszej przyszłości. Uściślając — Zuckerberg będzie w stanie określić, kiedy i w jakim miejscu będziemy pozbawieni dostępu do sieci.

Facebook

Patenty mają do siebie to, że nie zawsze są wykorzystywane przy wprowadzaniu usług lub produktów do portfolio danej firmy. Jeśli wierzyć oświadczeniu Anthony’eho Harrisona, który twierdzi, że patentów na technologię nie powinno traktować się jako wskazówki dotyczącej przyszłych planów, nie powinniśmy specjalnie zawracać sobie głowy opisywaną informacją. Niemniej, czuję, że Facebook ma istotne plany związane z narzędziem do przewidywania naszej przyszłej lokalizacji oraz statusu online.

Facebook chce znać twoją przyszłość

Spokojnie, właściciel największej platformy społecznościowej świata nie chce bawić się we wróżkę. Patent zakłada wykorzystanie odpowiedniej technologii to przewidywania chwil i miejsc, w których użytkownicy mogą zostać pozabawieni dostępu do sieci. Jak miałoby to dokładnie działać?

Specjalny algorytm zbierałby dane z modułów Wi-Fi, Bluetooth oraz NFC, których analiza pozwoliłaby określać, gdzie zamierzamy się udać w najbliższej przyszłości. Brzmi nieco “creepy”, ale jak się zapewne domyślacie, FB czyni to dla naszego dobra (czytaj — dobra reklamodawców).

Jeśli poczynania Facebooka nie robią na was wrażenia, podpowiem tylko, że aplikacja FB działa całkiem nieźle na smartfonach dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Źródło: BuzzFeed

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...