You are here
Etui Apple Smart Battery Case z fizycznym przyciskiem aparatu artykuły News 

Etui Apple Smart Battery Case z fizycznym przyciskiem aparatu

Na stronie Apple pojawiło się nowe etui dla smartfonów iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max. Tegoroczny Smart Battery Case to nie tylko dodatkowe źródło energii oraz ochrona przed upadkami. To również dedykowany fizyczny przycisk aparatu, który działa nawet na wyłączonym ekranie.

Smart Battery Case
fot. Apple

Produkty marki Apple nie należą do tanich. Dotyczy to oczywiście także akcesoriów ochronnych do smartfonów. Nawet najprostsze etui wyceniane są zdecydowanie za wysoko, ale w niektórych przypadkach Sadownicy mocno przesadzają. Weźmy na przykład najnowszy gadżet do smartfonów – Smart Battery Case. Zapłacimy za niego aż 619 złotych. Czy jest wart swojej ceny?

Smart Battery Case… gdyby nie ta cena

Wychodzę z założenia, że nie warto oszczędzać na ochronie urządzeń kosztujących kilka tysięcy złotych. Zakup etui za 100 czy 200 złotych nie powinien być traktowany jak niepotrzebny wydatek, o czym przekonacie się, kiedy dojdzie do upadku smartfona na ziemię. Niemniej, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie każde akcesorium wycenione wyżej niż przeciętnie, cechuje wysoki poziom odporności na upadki oraz inne uszkodzenia. Etui od Apple świetnie radzą sobie w przypadku kontaktu z ziemią, o czym sam mogłem się kilkukrotnie przekonać. 

Sęk w tym, że etui „niszczy” się od noszenia w kieszeni. Mam tu na myśli zdrapującą się warstwę wierzchnią oraz uszczerbki na rantach, które nie powinny mieć miejsca w tej klasy akcesorium. Istnieje duże prawdopodobieństwo co do tego, że użytkownicy nowego Smart Battery Case dedykowanego iPhone’om 11, iPhone’om 11 Pro oraz iPhone’om 11 Pro Maxbędą borykać się z podobnymi problemami. Jeśli mimo to zdecydujesz się skorzystać z możliwości akcesorium, otrzymasz w zamian całkiem sporo.

Smart Battery Case wygląda niemal identycznie jak wcześniejsze etui z tejże serii. To nic złego. Przeciwnie, wielu osobom podoba się zastosowana stylistyka (ma ona również przeciwników). Wszystko jest kwestią gustu. Jedną istotną zmianą w stosunku do poprzednich wersji jest fizyczny spust migawki aparatu. Brak rzeczonego elementu w iPhone’ach stanowi często wytykaną wadę, dlatego też jego obecność można uznać za dużą zaletę etui. Tak jak wspomniałem wcześniej, przycisk działa nawet w przypadku zablokowanego urządzenia. Kliknięcie klawisza przenosi nas bezpośrednio do aplikacji aparatu. Wygodnie.

Ile średnio wydajecie na etui dla swoich smartfonów?

Źródło: Apple

Related posts

Leave a Comment