You are here
Everreach: Project Eden – nadciąga nowe RPG. Mamy zwiastun! Gry pc 

Everreach: Project Eden – nadciąga nowe RPG. Mamy zwiastun!

Jeszcze w tym roku na komputerach osobistych oraz konsoli Xbox One pojawi się Everreach: Project Eden, czyli nowy tytuł z gatunku RPG, który przeniesie nas na obcą planetę. Gracze korzystający z PlayStation 4 będą musieli poczekać na produkcję odrobinę dłużej, ale po pierwszym zwiastunie wydaje się, że maja na co czekać. Choć jest kilka rzeczy, do których można się już przyczepić. Co wiemy o nowej grze?

Everreach: Project Eden
Everreach: Project Eden

Elder Games nie jest największym studiem developerskim na świecie i nie bardzo ma się jeszcze czym chwalić. Wprawdzie coś tam już od nich widzieliśmy, ale dalej nie dostaliśmy żadnych konkretów. Głównie dlatego, że Elder Games to bardzo małe studio, które przez większość swojego krótkiego życia opierało się na jednej postaci. Ede Tarlosy współpracował głównie z freelancerami, więc nikogo nie powinno dziwić to, że na nowe tytuły trzeba było czekać bardzo długo. Trochę inaczej sytuacja wygląda przy tej konkretnej produkcji.

Everreach: Project Eden

Everreach: Project Eden ma zadebiutować jeszcze w tym roku i zdecydowanie jest na co czekać. Głównie dlatego, że przy produkcji uczestniczyły osoby, które swoje już w branży przeszły. Chodzi nam głównie o Michelle Clough, która pracowała przy Mass Effect. To ona odpowiada za fabułę nowej gry od Elder Games. No właśnie, a o czym będzie opowiadało Everreach: Project Eden? Tutaj na razie mamy jedynie skrawki informacji i może nie są one zbyt ekscytujące, ale zapowiadają przyjemną rozgrywkę.

Gracz wciela się w postać Nory Harwood, której zadaniem będzie sprawdzenie, co stało się z ekipą wysłaną na planetę Eden. Jak można się domyślać, stało się z nią coś złego, bo przecież inaczej Nora nie miałaby co robić. Eden ma być nowym domem dla ludzkości, więc dobrze byłoby mieć pewność, że nic złego się jej na powierzchni planety nie przydarzy. Na zwiastunie widać jednak, że przyjdzie nam się zmierzyć z obcą cywilizacją i nie będzie to miłe spotkanie. Gracz będzie mógł korzystać z szeregu broni. Ciekawie brzmi zapewnienie developera, że do walki będzie można wykorzystywać także środowisko naturalne planety Eden. Nie bardzo wiadomo jeszcze, jak to zapewnienie rozumieć, ale z chęcią przekonamy się o tym już w finalnym produkcie.

Wszystko już było?

Obserwując gameplay trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że to wszystko już gdzieś widzieliśmy. Sama postać głównej bohaterki przypomina trochę Novę ze Starcraft’a, ale może to już nasze wyobrażenie. Dobrze za to, że Elder Games postawił na silną, kobiecą bohaterkę. Niedługo może pojawić się ich kilka, bo przecież w Control od Remedy także gracze sterowali będą kobiecą postacią, a kontynuacja Horizon: Zero Dawn także powinna namieszać na rynku pod tym względem. Sama rozgrywka w Everreach: Project Eden zaprezentowana na trailerze nie specjalnie „powala”. Zdaje się być zbyt statyczna, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że to dopiero przedsmak.

Martwi nas także oprawa graficzna, a szczególnie sama postać Nory. Patrząc na jej zbliżenia na zwiastunie, trudno oprzeć się wrażeniu, że jest jeszcze mocno niedopracowana. Jeżeli premiera faktycznie ma odbyć się w tym roku, studio powinno solidnie zająć się poprawkami. Niemniej sam projekt wydaje się interesujący, choć na finalną ocenę przyjdzie nam jeszcze zaczekać. Rozgrywka ma zająć około 8 godzin, czyli stosunkowo niewiele, ale liczymy na multiplayer. Zobaczymy.

Nowe komputery oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Elder Games / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment