You are here
Zdjęcia Asus ROG Phone 2 – tak będzie wyglądał gamingowy smartfon artykuły News 

Zdjęcia Asus ROG Phone 2 – tak będzie wyglądał gamingowy smartfon

Do premiery nowego gamingowego smartfona zostało jeszcze kilka dni, ale już dziś możemy z bliska spojrzeć na zdjęcia Asus ROG Phone 2. Oczywiście nie są to oficjalne fotografie, więc należy spojrzeć na nie z lekkim przymrużeniem oka, ale trzeba przyznać, że sam telefon prezentuje się całkiem przyzwoicie. O ile oczywiście ktoś lubi tego typu design. Za to pod maską czeka potwór.

znak zapytania
fot. Pixabay

Oficjalna premiera gamingowego smartfona przewidziana jest na 23 lipca, czyli został do niej jeszcze ponad tydzień. Tymczasem na Weibo, czyli chińskim portalu, pojawiły się jego pierwsze zdjęcia live. Warto tutaj zaznaczyć, że zdają się być one prawdziwe, więc samo urządzenie nie będzie przed nami skrywało już prawie żadnych tajemnic podczas swojej premiery. Odziera to trochę tego typu wydarzenia z przyjemności ich śledzenia, ale cóż, takie mamy czasy.

Zdjęcia Asus ROG Phone 2

Zdjęcia Asus ROG Phone 2, które wyciekły właśnie do sieci pokazują sprzęt prawie w pełnej krasie. Możemy przyjrzeć się tylko frontowemu panelowi smartfona, więc tajemnicą pozostaje jeszcze jego plecki. W tym przypadku nie spodziewamy się wielkiej rewolucji w stosunku do tego, co Asus zaproponował przy pierwszej wersji smartfona. Bądźmy szczerzy, wygląd nie jest rzeczą najważniejszą, bo gamingowy smartfon powinien mieć świetną specyfikację, a nie wyglądać świetnie. Sądzimy jednak, że gracze nie będą mieli powodów do narzekań, bo zdjęcia Asus ROG Phone 2 pokazują, że projektanci z firmy stanęli na wysokości zadania.

Co widzimy na pierwszych zdjęciach smartfona? Przede wszystkim to, że jego frontowy panel został stworzony w duchu klasycznego designu. Nie mamy tutaj żadnego notche’a czy dziury w ekranie, bo dobrze wiemy, że w przypadku gier coś takiego zwyczajnie by się nie sprawdziło. Sama kamera do selfie znalazła się na przednim panelu w jego górnym prawym rogu. Umieszczono ją na niewielkiej (a przynajmniej nie wygląda na dużą) łyżwie. Zdaje się, że będzie ona symetryczna w stosunku do dolnej krawędzi, a dzięki temu użytkownicy będą mieli lepszą możliwość uchwycenia smartfona, bez wchodzenia w przestrzeń roboczą wyświetlacza.

Zdjęcia Asus ROG Phone 2
Zdjęcia Asus ROG Phone 2

Nowy, mocny procesor na pokładzie

Same zdjęcia Asus ROG Phone 2 pokazały także, że częstotliwość odświeżania ekranu może wynosić aż 120 Hz, co w przypadku mobilnej rozgrywki jest bardzo ważne. Samego smartfona będzie można podłączyć także pod zewnętrzny ekran, a co za tym idzie, przenieść rozgrywkę na wyższy poziom. Tylko tutaj sama częstotliwość odświeżania będzie zależała od monitora, a nie smartfona, co także należy wziąć pod uwagę. Przejdźmy jednak do najważniejszego, czyli tego, co kryje się pod maską urządzenia.

Wiadomo już, że nowy Asus ROG Phone 2 ma być pierwszym na świecie smartfonem, który dostanie nowy układ Qualcomm Snapdragon 855+. To nowa jednostka, która ma charakteryzować się lepszą wydajnością w stosunku do procesora, na którym została oparta. W teorii Snapdragon 855+ będzie wydajniejszy o blisko 15 procent, co spowodowane jest połączeniem go z grafiką Adreno 640. Jeżeli zaś chodzi o samo CPU, to zamiast taktowania 2.84 GHz, nowy procesor ma do zaoferowania 2.96 GHz.

Różnica może nie będzie zbytnio zauważalna, bo wydajność pod tym względem ma wzrosnąć o zaledwie 4.2 procent, ale mimo wszystko to duży krok naprzód. Dobrze wiemy, że w przypadku smartfonów gamingowych każde ulepszenie może wpływać na jakość rozgrywki. Zobaczymy, czy premiera nowego Asus ROG Phone 2 przyniesie jeszcze jakieś niespodzianki. Mamy nadzieję, że tak, bo trochę nam ich brakuje.

Nowe smartfony, nie tylko dla graczy, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc https://vipelektrogadzet.plpod ten adres.

Źródło: Weibo / GSM Arena / Asus / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment