breit 750x300 1

Exospace B55 – prawie smartwatch od Breitlinga

By nie zostać w tyle, nawet największe firmy muszą się dostosować do panujących trendów. W myśl zasady dostosuj się albo zgiń, wiele z korporacji wypuszcza produkty, które zawierają w sobie choć namiastkę nowoczesności. Nie inaczej postąpił Breitling.

 
breit 750x300 1
Idea smartwatcha może wydawać się nietrafiona. Inteligentny zegarek ma stanowić udogodnienie dla każdego wielbiciela technologii, ale praktycznie wszystkie jego funkcje mamy już dostępne w telefonach. Póki co otrzymujemy tylko gadżet, wyglądający mniej lub bardziej nowocześnie i kosztujący dość dużo. Czy jest niezbędny? Cóż, kwestia potrzeby, ale z pewnością jest to interesująca alternatywa dla zwykłego zegarka.
Natomiast najciekawiej wygląda połączenie klasyki z nowoczesnością. Czyli zamiast w pełni funkcjonalnego gadżetu, otrzymujemy zwykły zegarek, ale z funkcjami smart. I tak właśnie zrobił Breitling. Firma, która od lat znana jest przede wszystkim z wyrobów najwyższej jakości i wybieranych głównie przez pilotów. Exospace B55 nie jest wyjątkiem, choć tym razem firma odeszła od tradycji. Zegarek trudno nazwać klasycznym smartwatchem. Stanowi próbę połączenia nowoczesności z klasyką.
 
breit 750x300 2
Exospace B55 wyposażony jest w dwa niewielkie ekrany LCD, których głównym zadaniem ma być wyświetlanie przychodzących powiadomień. Czyli najprostsze i najpotrzebniejsze komunikaty, nic więcej. Oba ekrany umieszczono na cyferblacie, więc ich rozmiar nie pozwalałby na funkcje normalnie dostępne dla innych smartwatchy. Innymi słowy, Exospace B55 jest zegarkiem, który dostał niewielkie funkcje smart. To odważny ruch ze strony Breitlinga, który wskazuje na to, że nawet najwięksi producenci nie mogą stać w miejscu.
Czasomierz najlepiej współpracuje ze specjalnie stworzoną dla niego aplikacją. Dzięki niej posiadacz zegarka może ustawić opcje takie jak np. odliczanie czasu do startu/lądowania, zmiana stref czasowych czy eksportowanie naszych ustawień lotu do innych aplikacji. Na baterii zegarek ma wytrzymać do dwóch miesięcy. Widać więc, że Breitling podchodzi do nowych technologii zachowawczo. Chce je wprowadzić, ale robi to bardzo ostrożnie. I chyba to jest klucz do sukcesu.
 
http://www.youtube.com/watch?v=75e9V1_3vTs
Klienci przyzwyczajeni do tradycyjnych czasomierzy chętniej sięgną po np. Exospace B55 niż AppleWatch. Breitling ma wszystko czego potrzebuje wymagający klient – klasę, styl, wykończenie, a teraz dodatkowo funkcje smart. Za tym niestety idzie też cena, bo Exospace B55 kosztował będzie tysiące. Ile dokładnie? Do firmy trzeba wysłać osobne zapytanie, a to zazwyczaj oznacza, że bardzo dużo.
Źródło: Breitling
Fot: jw.
________________
Po smartwatche zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...