Explorer 500 – nowa słuchawka Bluetooth w ofercie Plantronics

W portfolio firmy „Plantronics” – lidera w komunikacji audio dla przedsiębiorstw oraz użytkowników indywidualnych – pojawiło się nowe urządzenie. Słuchawka Bluetooth „Explorer 500” cechuje się certyfikowaną jakością rozmów w technologii „HD Voice” i możliwością przesyłania muzyki wprost ze smartfona.

Okres wakacyjny sprzyja podróżom. Przed wyjazdem dużo uwagi powinniśmy zatem poświecić kwestii bezpieczeństwa na drodze. Często bywa tak, że podczas jazdy dzwoni nam telefon, a my akurat nie możemy odebrać. Idealnym rozwiązaniem takowych problemów jest zaopatrzenie się w zestaw głośnomówiący. Jedną z firm, która specjalizuje się w takich urządzeniach, jest „Plantronics” i niedawno w jej ofercie pojawił się nowy model słuchawki Bluetooth – „Explorer 500”.

Debiutujący na rynku sprzęt to ultralekka słuchawka z dopasowaną silikonową wkładką. Producent chwali się, iż urządzenie testowane było na uszach aż tysiąca użytkowników. Na jego krawędzi znajdziemy przyciski służące do włączenia oraz regulacji głośności.

Akcesorium pozwala na korzystanie z dwóch urządzeń jednocześnie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy używają w tym samym czasie prywatnego i służbowego telefonu. Inną wartą wspomnienia funkcjonalnością jest możliwość przesyłania muzyki z odtwarzacza bezpośrednio do słuchawki za pośrednictwem profilu „A2DP”. Daję to dostęp do multimedialnych opcji bezdotykowo, a tym samym zdecydowania wpływa na poziom bezpieczeństwa.

Słuchawkę wyposażono dodatkowo w dwa czułe mikrofony odpowiadające za redukcję zewnętrznych odgłosów oraz technologię „HD Voice” potwierdzoną certyfikatem zgodności, której zadaniem jest zapewnienie wysokiej jakości rozmów. W obudowie znajdziemy także ukryty wielofunkcyjny przycisk odpowiadający za wybudzenie urządzenia z trybu oszczędzania baterii i aktywację asystentów głosowych popularnych systemów mobilnych, takich jak: „Google Now”, „Siri” czy „Cortany”.

Dużą wygodą dla użytkowników jest dostępna w zestawie magnetyczna opaska, którą można zapiąć na przykład wokół rączki walizki lub ramiączka plecaka. Akumulator „Explorera 500” naładujemy w zaledwie dwie godziny, a nieprzerwanie będzie on pracował przez siedem godzin. Slot microUSB służący do ładowania słuchawki znajdziemy na jednym końcu paska, podczas gdy na drugim twórcy umieścili standardowy port USB. Mamy przykrą wiadomość dla osób niezaznajomionych z językami obcymi. Urządzenie komunikuje się z użytkownikami w języku: angielskim, francuskim oraz hiszpańskim.

Gadżet na rynku pojawi się już tym miesiącu w dwóch wariantach kolorystycznych: białym oraz czarnym, a przyjdzie nam za niego zapłacić około 249 złotych.

__________________________________________________

Akcesoria do telefonów możecie znaleźć w naszym e-sklepie.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...