Wspólna konsola Sony i Nintendo

Dwaj giganci rynku konsolowego nie zawsze byli zażartymi wrogami. Ciekawe jak nasz technologiczny światek wyglądałby dzisiaj, gdyby wiele, wiele lat temu udało im się wypuścić na rynek wspólną konsolę…

Nie zgadniecie jak ów sprzęt miał się nazywać (pojedyncze sztuki – nie wiadomo jak, nie wiadomo skąd, bo oficjalnie sprzęt nigdy nie wszedł do sprzedaży – są w posiadaniu prywatnych osób). PlayStation. Brzmi znajomo? Z wyglądu i stylistyki urządzenie przypomina bardziej Super Nintendo Entertaiment System niż legendarną już teraz konsolę. Pady, jak możecie zobaczyć na zdjęciach, też „pachną” typowym ówczesnym produktem firmy kojarzonej z Mario i Zeldą. Prototyp PlayStation został ostatecznie opracowany ok. 1990 r., a pracę nad tym projektem trwały mniej więcej przez całą drugą połowę lat 80. (jakkolwiek większość tego czasu pochłonęły negocjacje, dogadywanie się partnerów, a nie samo opracowywanie projektu sensu stricte).

http://www.youtube.com/watch?v=dCV6RusogAk

Na podstawie różnych źródeł przypuszcza się, że Sony po raz pierwszy zaczęło się interesować rynkiem konsolowym ok. 1984 r., jakkolwiek obawiało się, że mogłoby to popsuć jej image („konsole są dla dzieci” – tak wtedy ten segment postrzegało wielu odbiorców, zresztą dzisiaj też jeszcze często spotyka się tego rodzaju „głębokie” opinie). Korporacja z Kraju Kwitnącej Wiśni, która obecnie dominuje na rynku, do Nintendo zbliżyła się w tamtych czasach przy współpracy nad kartami dźwiękowymi przeznaczonymi dla urządzeń tej drugiej. Główną przyczyną tego, że PlayStation nigdy nie zobaczyło światła dziennego, był dynamicznie zmieniający się rynek – w pewnym momencie szefostwo Sony zmieniło swoje podejście i dostrzegło szansę na świetlaną przyszłość w tym sprzęcie, zapragnęło więc mieć w pełni własne urządzenie, które mogłoby skutecznie konkurować z produktami weterana – Nintendo. Jak historia pokazała był to strzał w dziesiątkę, dziś PS4 stanowi główne źródło dochodów japońskiego giganta.

Źródło: Ubergizmo.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...