Fabularny zwiastun Red Dead Redemption 2 – oto Dziki Zachód

Do premiery nowego dziecka od studia Rockstar, zostało raptem 8 dni. To więc najwyższa pora na to, żeby opublikować fabularny zwiastun Red Dead Redemption 2. Zgodnie z obietnicą złożoną przez developera, stało się to o wyznaczonej godzinie i choć dostaliśmy mniej, niż zakładaliśmy, to i tak jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani. Co zobaczyliśmy?

Fabularny zwiastun Red Dead Redemption 2

Developer niezbyt chętnie dzieli się informacjami o tym, jak będzie przebiegał wątek fabularny w ich nowej produkcji. I tak naprawdę, gracze powinni być mu za to wdzięczni. Przecież odkrywanie tego samodzielnie jest tym, co sprawia największą przyjemność. Na szczęście Rockstar Games wie co robi. Nawet publikując nowy zwiastun, nie ujawnia wszystkich kart, a jedynie podpowiada kilka tropów. Czy okażą się one prawdziwe, to już zupełnie inna kwestia. Co takiego zobaczyliśmy tym razem?

Fabularny zwiastun Red Dead Redemption 2

Według zapowiedzi Rockstar, przejście gry może zająć około 65 godzin. I to raczej bez poruszania się po mapie w poszukiwaniu różnych aktywności pobocznych. Innymi słowy, czeka nas naprawdę sporo rzeczy do robienia na Dzikim Zachodzie. Szczególnie, kiedy uświadomimy sobie, że studio do gry zaangażowało 1200 aktorów, a samych wypowiadanych przez nich kwestii, jest ponad 500 tysięcy. Takie liczby robią wrażenie i to nawet na osobach, które z branżą gier mają niewiele wspólnego. Widać ogrom pieniędzy zainwestowanych w Red Dead Redemption 2, a nowy materiał tylko to potwierdza.

Fabularny zwiastun Red Dead Redemption 2 nie pokazuje niestety zbyt wiele, bo trwa zaledwie minutę. Możemy podejrzewać, że to format, który będzie później puszczany jeszcze w innych mediach, czyli chociażby w telewizji. O samej fabule wiemy tyle, że gracz wciela się w postać Arthura Morgana, a sama przygoda zaczyna się w 1899 roku. Podczas napadu w mieście Blackwater coś idzie nie po myśli gangu van der Lindego i cała grupa musi uciekać. Nasz bohater stanie przed wieloma trudnymi wyborami, które mogą skończyć się rozpadem gangu, czyli tym, co dla niego najważniejsze. Widać, że historia będzie mocno emocjonalna, bo choć wcielamy się przecież w bandytę, to dalej ma on swoje zasady i swój kodeks.

Zapowiada się gra roku

Arthur stanie zapewne przed wyborem moralnym. Będzie musiał zdecydować, czy wybierze swoje ideały czy lojalność wobec gangu van der Lindego. To zresztą doskonale prezentuje fabularny zwiastun Red Dead Redemption 2, gdzie twórcy nakreślili jedynie zalążek opowieści. Widać jednak, że oprócz zapierającej dech w piersi akcji (napad na pociąg!), graczy czeka także dużo zastanawiania się, co zrobić dalej. Przecież wybory moralne i nasze zachowania mają wpływać na cały świat przedstawiony. NPC będą reagować na nas inaczej w zależności od tego, jak będziemy się zachowywać w stosunku do nich.

Ogromna mapa w Red Dead Redemption 2 to kolejny z atutów produkcji, a na dodatek prawdopodobnie będzie możliwość jej zwiedzania, bez wyświetlanych podpowiedzi. Da to graczom zupełnie inny odbiór i sprawi, że faktycznie będą mogli poczuć się tak, jakby żyli na Dzikim Zachodzie. Dodajmy do tego ogromne przywiązanie do szczegółów, które ma być widoczne na każdym kroku podczas rozgrywki. Według niektórych przecieków, tytuł pojawi się nie na jednej płycie, ale na dwóch. Jeżeli tak faktycznie się stanie, to możemy mieć pogląd na to, jak wielka to będzie gra. Przynajmniej jeżeli chodzi o objętość.

Czy Red Dead Redemption 2 można już uznać za grę roku na konsole? Nie, oczywiście, że nie. Na to jest jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie. Niemniej każda z kolejnych zapowiedzi i informacji udostępnianych przez Rockstar sprawia, że jesteśmy niemal pewni, jak bardzo wyjątkowa to będzie produkcja. Nie chodzi nawet o sam rozmach, bo ten jest bezsprzeczny, ale o podejście do gracza. Wydaje się, że Rockstar traktuje go po prostu z szacunkiem i chce dać mu coś niesamowitego. W końcu na drugą odsłonę tytułu czekał dobrych kilka lat.

Premiera Red Dead Redemption 2 na konsole Xbox oraz PlayStation zapowiedziana jest na 26 października.

Konsole oraz gry, które zapewnią wam długie godziny doskonałej rozrywki, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Rockstar Games / YouTube

Dodaj komentarz

1246 More posts in Gry category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....