massenger750x300

Facebook Messenger trafił do Windows Phone Store – w końcu!

Użytkownicy mobilnych okienek przez długi czas mogli czuć się dyskryminowani. Braki w aplikacjach były ogromne, co na szczęście zaczyna się zmieniać. Z każdym miesiącem zasoby sklepu WP poszerzają się o ciekawe aplikacje, a wczoraj pojawił się w nim długo wyczekiwany komunikator Facebook Messenger…

massenger750x300

Podczas barcelońskich targów MWC 2014, miała miejsce konferencją Microsoftu, na której zapowiedziano pojawienie się oficjalnego klienta czatu Facebooka na mobilnego Windowsa. Prawdę mówiąc, zważając na wcześniejsze sytuacje, kiedy od czasu zapowiedzi do wydania aplikacji mijały długie tygodnie, a nawet miesiące, nie spodziewałem się udostępnienia FB Messengera w najbliższym czasie. Jakież było moje zdziwienie, kiedy wczoraj do Windows Phone Store zawitała wspomniana aplikacja.

Program wygląda i działa bardzo podobnie do odpowiedników z innych platform, lecz został pozbawiony jednej z ciekawszych, jeśli nie najciekawszej funkcji – dymków czatu, za które chwalę sobie Androidową aplikację.

Przyjrzyjmy się podstawowym funkcjom Facebook Messenger:

– Obsługa chatu i wiadomości Facebook, bez potrzeby otwierania klienta serwisu,

– obsługa naklejek oraz załączników w postaci zdjęć,

– konwersacje grupowe,

– udostępnianie lokalizacji,

– sprawdzanie dostępności znajomych na czacie,

– możliwość czasowego wyłączenia powiadomień o nowych wiadomościach.

Jak wynika z powyższego, użytkownicy Windows Phone otrzymują pełny (poza dymkami) produkt do obsługi najpopularniejszej obecnie sieci społecznościowej. Taki stan rzeczy poprawi samopoczucie wielu osobom, lecz żeby nie było za kolorowo, mamy też złą wiadomość. Aplikacja jest dostępna wyłączenie dla posiadaczy urządzeń pracujących pod kontrolą Windows Phone  w wersji 8. Wcześniejsze wersje nie doczekały i prawdopodobnie nie doczekają się dedykowanej apki do FB Messengera.

Aplikację możecie pobrać tutaj.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...