Nowe Tablety Kruger&Matz – jakość w rozsądnej cenie?

„Elegancja i funkcjonalność” – tak polski producent określa swoje dwa nowe urządzenia. Czy słusznie? Przyjrzyjmy się specyfikacji technicznej…

Kruger750x300

Kruger&Matz zaprezentował dwa, na pierwszy rzut oka bardzo ciekawe tablety. Pierwszym z nich jest model KM0794GPS, kierowany jest raczej do aktywnego klienta. Urządzenie zostało wyposażone w chipset Rockship 3188, z rdzeniami Cortex A9, taktowany częstotliwością 1.6GHz oraz 1GB pamięci RAM. Taka konfiguracja powinna zapewnić płynną pracę systemu Android w nieco przestarzałej wersji 4.2.2.

7-calowy ekran zastosowany we wspomnianym modelu został wykonany w technologii IPS, gwarantującej dobre kąty widzenia oraz realne odwzorowanie barw. Rozdzielczości 1024 x 600 pikseli nie zapewni niesamowitych wrażeń i dużej ilości szczegółów, lecz do podstawowych czynności wystarczy.

Tablet należy pochwalić za 8GB pamięci flash, z możliwością rozszerzenia o kartę SD do 32GB i za dwa aparaty. Główny pozwalający na ujęcia w rozdzielczości 2MPix oraz przedni 0.3Mpix, służący jako kamerka do połączeń wideo.

Drugim urządzeniem pokazanym przez Kruger&Matz jest model KM0972. Tablet dedykowany jest osobom o mniejszych potrzebach, nie chcącym wydawać dużych pieniędzy na sprzęt, którego możliwości nie wykorzystają.

W środku znajdziemy dwurdzeniową jednostkę Rockship 3168, taktowaną zegarem 1.2GHz oraz tak samo jak w mocniejszym bracie 1GB pamięci RAM. Poza przypuszczalnie słabszą wydajnością oraz brakiem modułu GPS, reszta specyfikacji jest bliźniacza do wcześniej opisanego modelu.

Urządzenia o ciekawym designie z przeciętnymi, lecz nienajgorszymi podzespołami są obecnie najbardziej pożądane na rynku tabletów. Czym więc rodzimy producent może konkurować z innymi firmami?

 Ceną, która w przypadku nowych tabletów Kruger&Matz jest atrakcyjna, a wręcz niska. Za mocniejszą wersją przyjdzie nam zapłacić 499zł, zaś model o uboższej konfiguracji to wydatek rzędu 349zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...