Facebooksdsds

Facebook Notify — agregator newsów Zuckerberga zagrozi Twitterowi?

Włodarze najpopularniejszego serwisu społecznościowego świata ostrzą zęby na jakże istotny w dzisiejszych czasach rynek newsowy. Nic dziwnego, znaczna część wejść na serwisy internetowe to przekierowania z social media oraz agregatora newsów — właśnie nad połączeniem tych dwóch usług pracuje Facebook.

Facebooksdsds

Notify, bo tak nazywa się nowa aplikacja, która jest obecnie testowana przez wydawców, może pojawić się na platformach mobilnych Android oraz iOS już w przyszłym miesiącu. Przyznam, że sama idea do mnie przemawia. Obecnie do agregacji newsów, jak i poszukiwania istotnych dla mnie informacji używam głównie Feedly oraz Twittera. Obydwa produkty nie są niestety pozbawione wad, a co za tym idzie, z wielką chęcią spróbowałbym czegoś nowego, choćby zamiennie.

Dobrze, sprawdźmy, co tak właściwe zaoferuje nam tytułowa aplikacja. Ta została podzielona na dwie części, z których pierwsza (Stations) pozwala na subskrybowanie określonych tematów, druga zaś (Providers) to nic innego jak śledzenie konkretnych twórców tudzież wydawców. Proste do bólu i myślę, że wielu użytkowników przyciągnie brak zawiłości.

dsadas2

Jestem przekonany, że owszem pojawią się większe lub mniejsze możliwości konfiguracyjne, jednak nie powinny one odciągać zbytnio od głównego zadania Notify.

Kiedy widzę, jak moi znajomi korzystają z Twittera, zaczynam rozumieć pomysł Zuckerberga na przyciągniecie właśnie tej grupy użytkowników. Kiedy dana osoba nie jest zainteresowana komentowaniem, retwittami, FF i innymi możliwościami „ćwierkacza”, a newsy pojawiające się na ścianie FB giną w natłoku innych mniej istotnych postów, idealnym wydaje się rozwiązanie zaproponowane przez Facebooka.

Ja to kupuje. Powiem więcej — kupią to wspomniani wyżej użytkownicy, a Ci jak wiadomo są prawdziwym bogactwem każdego szanującego się portalu społecznościowego.

Źródło: TheAwl

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...