Skype43243

Skype umożliwi rozmowy użytkownikom niezarejestrowanym i nie posiadającym dedykowanej aplikacji

To, w jaki sposób Microsoft otwiera się na nowych użytkowników oraz konkurencyjne platformy powoduje u mnie i za pewne nie tylko u mnie nie lada zdziwienie. Udostępnianie autorskich usług innym korporacjom to jedno, ale ułatwianie komunikacji osobom, na których „jeszcze” nie można zarobić wydaje się nierozsądne… wydaje się.

Skype43243

Gigant z Redmond przeszedł naprawdę długą drogę. Z bezkompromisowego monopolisty rządzącego rynkiem PC zmienił się w przyjazną dla wszystkich firmę, z której produktów można korzystać prawie za darmo. Prawie, gdyż za bardziej zaawansowane opcje dedykowane power userom lub korporacjom w dalszym ciągu pobierane są opłaty licencyjne.

Jest jednak mnóstwo produktów udostępnianych za free. Jedną z nich jest komunikator Skype, który od dłuższego czasu można nazywać multiplatformowym. Co prawda w dobie serwisów społecznościowych usługa traci na znaczeniu, jednak w dalszym ciągu należy do najpopularniejszych kanałów komunikacji internautów. Dlatego tez nikogo nie powinno dziwić stałe rozwijanie i udoskonalanie Skype.

Skypessd3

Najnowszym pomysłem Microsoftu jest możliwość wysłania linku (zaproszenia) do rozmowy osobie nieposiadającej konta, ani odpowiedniej aplikacji. Ta chcąc nawiązać z nami konwersację będzie musiała kliknąć w łącze i wybrać tymczasowy nick, coś jak na kształt trybu gościa.

Wydaje się to niebywale wygodne, ale czy takie okaże się w rzeczywistości? Przekonamy się o tym już niedługo, tymczasem jedynie mieszkańcy USA oraz Wielkiej Brytanii mają możliwość przetestowania najnowszego rozwiązania.

Źródło: Microsoft, Twitter.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...