You are here
Facebook uatrakcyjni panel aktualności. Tiaaa artykuły News 

Facebook uatrakcyjni panel aktualności. Tiaaa

News Feed lub jak kto woli — aktualności w serwisie Facebook to temat rzeka. Mógłbym punktować rzeczony element usługi godzinami, ale zamiast tego wyglądam pozytywnych zmian. Te pojawiają się znienacka, choć cieżko powiedzieć, aby znacząco wpływały na przyjemność korzystania z FB. Czy z nowo zapowiedzianymi zmianami będzie podobnie?

Facebook
fot. Facebook

Włodarze serwisu po raz enty zapowiadają usprawnienia algorytmu odpowiedzialnego za dobór treści pojawiających się w aktualnościach poszczególnych użytkowników. Z zapowiedzi często wynika tyle co nic, a przynajmniej ciężko zauważyć odczuwalną zmianę. Tym razem może być jednak inaczej, gdyż modyfikacja algorytmu ma delikatny charakter i skupia się na dwóch czynnikach.

Facebook pozwoli skupić się na bliskich nam osobach

FB przeprowadził wśród użytkowników serwisu ankietę, która pozwoliła na wdrożenie opisywanych zmian. Setki tysięcy osób stwierdziło, że najważniejsze są, a jakże, interakcje z bliskimi znajomymi tudzież rodziną. Facebook pozwala określić tego typu zależności pomiędzy userami, a to jak się pewnie domyślacie, powinno znacząco usprawnić panel aktualności.

Powinno, co absolutnie nie oznacza, że tak się stanie. Czuję, że zmiana będzie lewo zauważalna, zaś głównym jej celem będzie próba uspokojenia użytkowników zmęczonych nachalnymi treściami oraz reklamami.

Z teoretycznymi szczegółami usprawnień algorytmu możecie zapoznać się TUTAJ. Smartfony, na których skorzystacie wygodnie z zasobów serwisu Facebook, są do kupienia na Vipelektrogadzet.

Źródło: Facebook

Related posts

Leave a Comment