You are here
Facebook ukryje lajki! artykuły News 

Facebook ukryje lajki!

Wygląda na to, że Facebook zamierza umniejszyć znaczenie lajków poprzez ich ukrycie. Konkretnie rzecz biorąc — poprzez ograniczenie ich widoczności. Zmiany, testowo trafiają już do pierwszych użytkowników aplikacji dla smartfonów z Androidem.

Facebook
fot. Facebook

Korzystam z Facebooka, co po części wymusza na mnie rodzaj wykonywanej pracy. Uważam jednak, że serwis idzie w złą stronę, przez co traci atencję młodszych użytkowników serwisu. Ba, nawet moi rówieśnicy potrafią odwrócić się od FB i ja niespecjalnie się temu dziwię. Pogoń za lajkami to swoista rywalizacja, na której cierpią osoby o słabszych zasięgach. To może wpędzić niejedną osobę w kompleksy. Zuckerberg postanowił temu zaradzić.

Facebook zmniejszy widoczność lajków

Jane Manchun Wong, przeglądając kod aplikacji FB dla Androida, odkryła istotna nowość. Mam tu na myśli usunięcie licznika polubień i skupienie się na reakcjach. Użytkownicy, którym Facebook wyświetli post, otrzymaliby jedynie informację o zainteresowaniu postem kilku znajomych oraz ogólnych reakcjach. Ma to sens. Zwłaszcza że podobny mechanizm jest już testowany na Instagramie.

W mojej ocenie zmiana jest jak najbardziej na plus. Czuję, że ukrycie wspomnianej liczby lajków może zachęcić mniej popularne osoby do częstszego dzielenia się własnymi przemyśleniami, zdjęciami czy aktywnościami. Reasumując — wprowadzenie nowości może przełożyć się na wzrost zaangażowania użytkowników niebieskiej sieci społecznościowej. Aby to się jednak stało, Facebook musi zaimplementować rzeczone rozwiązanie globalnie. Kiedy i czy w ogóle ficzer trafi do osób spoza grona testerów? Odpowiedź jest na ten moment tajemnicą.

Za Facebooka skorzystacie na urządzeniach dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Jane Manchung Wong

Related posts

Leave a Comment