You are here
Pamięć nieulotna – autobiografia Edwarda Snowdena już 17 września artykuły News 

Pamięć nieulotna – autobiografia Edwarda Snowdena już 17 września

Wydawnictwo Macmillan Publishers zapowiada międzynarodowy debiut autobiografii Edwarda Snowdena. „Pamięć ulotna”, bo tak prezentuje się tytuł polskiego przełożenia, pojawi się na naszych półkach sklepowych już 17 września.

Pamięć nieulotna
fot. Pxhere

Są postacie, które poznać jest zwyczajnie warto. Jedną z nich jest Edward Snowden, sygnalista przez lata działający dla CIA oraz NSA, który zdecydował się ujawnić nieetyczne działania rządu USA, ujawniając tym samym metody pracy wywiadu Stanów Zjednoczonych. Publikacje traktujące o masowej inwigilacji są na wagę złota, ale tytułowa książka zdaje się nieco ten temat systematyzować. Na kartach publikacji ujęto nie tylko karierę zawodową Snowdena. Dowiemy się rownież o jego dzieciństwie.

Pamięć nieulotna — poznaj bliżej kontrowersyjnego sygnalistę

Edward Snowden w wieku 29 lat zdecydował poświęcić swoją przyszłość dla dobra własnego kraju. Czyniąc to, wykazał się olbrzymią odwagą i niezależnie, co się o nim myśli, jego historia jest niesamowita. Bez wątpienia dzięki temu, co zrobił, świat stał się lepszym i bardziej prywatnym miejscem. Wydawnictwo Macmillan jest bardzo dumne, że to jego nakładem ukaże się Pamięć nieulotna. — John Sargent, prezes wydawnictwa Macmillan Publishers USA

„Pamięć nieulotna” trafi do polskich księgarni już 17 września. W naszym kraju ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis. Karty biografii odkryją przed nami sprawy, o których istnieniu przeciętny zjadacz chleba nie miał zielonego pojęcia. Książka otwiera oczy na sprawy bezpieczeństwa i pozornej prywatności, które w obliczu bezwzględnej inwigilacji zdają się towarem.

Pamięć nieulotna
fot. Insignis

Edward Snowden ujawnia w swojej książce proces powstawania narzędzi inwigilacyjnych, w którym brał aktywny udział. Rzeczony jegomość zdradza dodatkowo motywy, którymi kierował się podczas ujawniania światu skali działań amerykańskich agencji rządowych. To lektura wręcz obowiązkowa dla każdego entuzjasty nowych technologii. Zapoznanie się z nią nie sprawi, że staniemy się bezpieczniejsi, ale z pewnością poprawi to naszą świadomość.

Źródło: Insignis

Related posts

Leave a Comment