Facebook w Windows Phone.

Po prezentacji Facebook Home dla Androida, firma Marka Zuckerberg’a podjęła dialog z Microsoft’em oraz Apple. Głównym tematem dyskusji jest oczywiście kwestia nowej nakładki FB na owe systemy. O ile mobilna wersja portalu społecznościowego na iOS działa wyśmienicie, o tyle integracja z Windows Phone kuleje. Mimo posiadania aż dwóch możliwości korzystania z serwisu, nie możemy oczekiwać prawidłowego działania żadnej z nich.

FACEBOOK I microsoft

System giganta z Redmond posiada wbudowaną możliwość obsługi Facebook’a. Publikowanie na naszym profilu, komentarze oraz osławione „like”, to wszystko działa prawidłowo i jest niezwykle wygodne w użytkowaniu. W aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych można podpiąć czat FB i cieszyć się powiadomieniami w stylu  SMS-ów, pod warunkiem ustawienia statusu na dostępny. Co jednak w sytuacji, kiedy przejdziemy do trybu offline? Jak można się domyśleć, wiadomość nie dojdzie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że po ponownym zalogowaniu wysłana wcześniej wiadomość także nie dojdzie.

Z pomocną przychodzi „oficjalna” aplikacja do obsługi Facebooka. Niestety jest ona wydana przez Microsoft, co wiąże się pewnymi ograniczeniami. Nie znajdziemy tutaj czatu, za to mamy dostęp do wszystkich wiadomości. Sprawdzimy tutaj również news feed, zdjęcia oraz komentarze. Aplikacja nie posiada opcji automatycznego odświeżania wiec będziemy zmuszeni robić to ręcznie podczas konwersacji ze znajomymi. W ustawieniach programu możemy włączyć powiadomienia w trybie push. Dzięki temu nie przejdzie niezauważona aktywność dotycząca naszej osoby. Mimo odznaczenia powiadomień o nowych wiadomościach, nie ujrzymy takowych. Jest to ograniczenie nałożone na aplikacje trzecie przez Facebook.

Biorąc pod uwagę te niedogodności bardzo nas cieszy fakt toczących się rozmów miedzy Microsoft’em a Zuckerberg’iem. Posiadacze słuchawek z Windows Phone mają szanse doczekać się w pełni sprawnej aplikacji obsługującej popularny serwis społecznościowy. Miejmy nadzieję, że producent systemu z kafelkami w końcu zdecyduje się na jedno, za to konkretne rozwiązanie w kwestii obsługi serwisu. Informacje na temat dialogu gigantów będą pojawiać się na naszej stronie. 

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...