You are here
Facebook Whale. Nowa aplikacja do tworzenia memów Aplikacje mobile 

Facebook Whale. Nowa aplikacja do tworzenia memów

Zuckerberg próbuje przekonać do swoich rozwiązań młodszych użytkowników smartfonów, którzy zdają się odpływać do serwisów konkurencji. Najnowszym pomysłem FB jest aplikacja Facebook Whale, która skupia się na tworzeniu memów. Od powodzenia testów zależy, kiedy i czy w ogóle program trafi do szerszego grona odbiorów.

Whale
fot. Facebook (App Store)

„Whale – Meme Creator” to dość nietypowa inicjatywa Facebooka. Eksperymentalna aplikacja tworzona jest przez zespół Zuckerberga. Nie ma pewności co do przyszłych losów programu, jednak trzeba przyznać, ze samo założenie może wydać się dla wielu młodych internautów atrakcyjne. Jako że włodarze Facebooka nie są pewni zainteresowania Whale, aplikacja umieszczona w Kanadyjskim App Store została podpisana jako stworzona przez NPE Team.

Facebook Whale — Meme Creator

Memy na dobre zakorzeniły się w świadomości internatów. Niemniej, nie każdy chce lub ma odpowiednie predyspozycje do tego, by tworzyć nowe Meme. Owszem, z pomocą przychodzą darmowe rozwiązania dostępne w przeglądarce lub jako aplikacje na smartfony, jednak trudno nazwać je popularnymi. Dlaczego więc Facebook wierzy w powodzenie swojego przedsięwzięcia? 

Przede wszystkim nie możemy jeszcze potwierdzić rzeczonej „wiary”. Nie bez powodu aplikacja dystrybuowana jest wyłącznie na jednym (kanadyjskim) rynku App Store. Co istotne, nie została oznaczona jako produkt Facebooka, a więc niełatwo skojarzyć ją z najpopularniejszą platformą społecznościową świata. To jedynie testy, które w razie zwiększonego zainteresowania mogą przełożyć się na wdrożenie Whale jako integralnej części serwisu.

Załóżmy, że apka spotka się z zainteresowaniem użytkowników iPhone’ów i finalnie program trafi na pozostałe rynki lub stanie się częścią serwis. W przypadku realizacji takiego scenariusza Facebookowi nie będzie specjalnie trudno przekonać do Whale — Meme Creator kolejnych userów. Wszak sygnowanie marką FB, widoczne w nazwie, czyni z anonimowej aplikacji produkt „zaufany”.

Na koniec dodam tylko, że choć Whale jest dostępna tylko w kanadyjskim App Store, istnieje sposób, aby pobrać ją w Polsce. Wystarczy zmiana regionu platformy zakupowej Apple w smartfonie. Jest to oczywiście metoda nieoficjalna, dlatego też nie pokuszę się tutaj o poradnik. Chętni odnajdą go w sieci.

Źródło: Tech Crunch

Related posts

Leave a Comment