You are here
Facebook wspiera GIF-y News 

Facebook wspiera GIF-y

Jeszcze nie tak dawno „Facebook” zapierał się, iż nie zamierza wprowadzić obsługi GIF-ów, a tymczasem w opcjach dla filmów niektórzy już mogą zauważyć dość zaskakującą funkcjonalność.

Najpopularniejszy serwis społecznościowy przez długi czas zarzekał się, że nie wprowadzi wsparcia dla animowanych GIF-ów. Powód tej decyzji był taki, że dodanie obsługi tego formatu stworzy wyłącznie chaos w strumieniu aktualności. Jak się jednak okazuje, nawet Mark Zuckerberg miewa zmienne nastroje i dodanie GIF-ów do portalu stanie się faktem i nowy format powoli będzie wdrażany. Na ten moment zalecamy umiarkowany optymizm, ponieważ zanim opcja stanie się dostępna dla wszystkich użytkowników społecznościówki, zapewne minie trochę czasu.

Małym utrudnieniem jest fakt, że obrazka nie dodamy bezpośrednio z zasobów naszego dysku twardego lub wbudowanej pamięci smartfona, gdyż ten musi znajdować się na portalu pokroju „Tumblr”, „Imgur”, „Gipsy” czy im podobnych, a do postu, w którym chcemy go umieścić, będziemy musieli wkleić odpowiadający mu link. Takie rozwiązanie jest o tyle dziwne, iż możliwość uploadowania animacji z urządzenia daje konkurencja w postaci np. „Twittera”. Aby GIF-y poprawnie się odtwarzały, w ustawieniach użytkownika musimy zaznaczyć opcję: „automatyczne odtwarzanie filmów”. W przeciwnym razie animacja włączy się dopiero po kliknięciu/tapnięciu ekranu.

Jak dużą popularność zyska świeżo udostępniona opcja, na tę chwilę ciężko prorokować. Miejmy jednak nadzieję, że portal Marka Zuckerberga nie zostanie zaśmiecony wrzucanymi hurtowo animacjami.

_____________________________________________________

Jeśli chcecie być na bieżąco z aktualnościami na najpopularniejszym serwisie społecznościowym, zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie w kategorii z urządzeniami mobile znajdziecie smartfony oraz tablety w atrakcyjnych cenach.

Zachęcamy także do odwiedzania facebookowego profilu Vipmultimedia.pl.

Related posts

Leave a Comment