Apple inwestuje w technologię rzeczywistości rozszerzonej

Gigant z Cupertino słynie z przejęć dobrze rokujących przedsiębiorstw z dziedziny nowych technologii. Nie tak dawno „Apple” nabyło „Coherent Navigation”, koncern założony w 2008 roku i koncentrujący się na tworzeniu komercyjnych usług lokalizacyjnych, a tymczasem na światło dzienne wyszły informacje przejęciu kolejnej firmy…

Koncern z logiem nadgryzionego jabłka postanowił zainteresować się popularnym ostatnio tematem, jakim jest rzeczywistość rozszerzona. Jak podaje serwis „TechCrunch”, na celowniku amerykanów znalazła się firma „Metaio”, specjalizująca się w technologii „AR”. Dowodem na przejęcie Niemców jest poniższy dokument, który ma potwierdzić ową transakcję:

Firma „Metaio” w swojej początkowej fazie była jednym z pobocznych projektów koncernu samochodowego „Volksvagen” i jej działalność miała się skupiać na rzeczywistości rozszerzonej. Przez kolejne lata „Metaio” się rozrosło i obecnie posiada 1000 klientów oraz 150 tysięcy aktywnych użytkowników. U osób korzystających z aplikacji firmy pojawiły się obawy co do przyszłości. Przejęcie przez „Apple” spowodowało zastój w dotychczasowych ruchach „Metaio” (zamknięcie konta na serwisie „Twitter”), a tegoroczna konferencja niemieckiego przedsiębiorstwa, która planowo miała się odbyć w tym miesiącu, została odwołana.

Jednym z ciekawszych programów wspomnianej firmy, która zajmuję się tworzeniem aplikacji przeznaczonych na urządzenia mobilne, było narzędzie „Mateio Creator”, za sprawą którego powstał projekt dla „Ferrari”, dzięki któremu mogliśmy bliżej przyjrzeć się szczegółom konstrukcyjnym samochodów:

http://www.youtube.com/watch?v=DT5Wd8mvAgE

„Apple” potwierdziło już zakup niemieckiego koncernu, jednak odmówiło wszelkich komentarzy co do planów z nim związanych. Wiemy, że gigant z Cupertino od dłuższego czasu pracuje nad własnymi rozwiązaniami wykorzystującymi technologię „AR”, między innymi w aplikacji „Mapy”.

Źródło: TechCrunch

_____________________________________________________

Wszystkie produkty firmy „Apple” do kupienia w naszym e-sklepie.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...