FacebookReactions750x300

Facebook zastąpi lajka reakcjami – przełomowa zmiana to kwestia tygodni

O planach zastąpienia przycisku „like” rozwiązaniem trafniej wyrażającym emocje użytkowników mówi się od dawna, ale dopiero w październiku ubiegłego roku plotki nabrały realnych kształtów. Reakcje, bo tak nazwano nowy element serwisu, testowano w zamkniętym gronie, ale najwyraźniej końcowy kształt tworu okazał się udany, gdyż możemy spodziewać się jego wprowadzenia w przeciągu najbliższych tygodni.

FacebookReactions750x300

O tytułowej funkcji informowałem was już w moim poprzednim wpisie, więc powstrzymam się od powtarzania tego, jakie ikonki pojawią się obok lajka. Skupmy się raczej na tym, dlaczego owa zmiana była konieczna i kiedy wreszcie sprawdzimy na „własne oczy”, jak działa nowe rozwiązanie.

Like

Nie sposób odmówić mu popularności, ale zastanówmy się, co on tak właściwie oznacza. Polubienie, czyli aprobata, rozbawienie, złość, miłość, nienawiść, niechęć, zadowolenie, zgoda, odmowa… i można tak w nieskończoność. Czasem naprawdę ciężko rozszyfrować intencje osoby wciskającej lajka. Dochodzą do tego jeszcze niesmaczne sytuacje, np. przy poście o katastrofie lotniczej tudzież gwałcie obserwujemy setki lub tysiące łapek w górę. Jak dla mnie prezentuje się to „słabo”. Tak, wiem że istnieją komentarze i to właśnie za ich pomocą możemy rozwinąć myśl zamiast ograniczać się do kliknięcia like, ale pamiętajmy, to zabiera czas, którego w obecnych „sieciowych” czasach nie mamy za wiele.

FacebookReactions1

Biorąc pod uwagę powyższe – pomysł rozwinięcie tytułowego elementu o dodatkowe wyrażające zgoła odmienne emocje wydaje się wręcz idealny, choć w moim odczuciu należałoby jednak ograniczyć się do powiedzmy trzech „mordek”. Nie mniej jednak możliwość określenia swoich odczuć dotyczących konkretnego posta ma sens.

Kiedy i gdzie?

Dobre pytanie, niestety nie znajdziemy na nie konkretnej odpowiedzi. Nie oznacza to oczywiście kompletnej niewiedzy – co to to nie. Funkcja pojawi się w przeciągu kilku tygodni, choć nie znamy dokładnej daty. Kolejną niepewnością jest to, czy Facebook udostępni reakcje wszystkim jednocześnie, czy początkowo ograniczy się do konkretnej grupy userów.

A co wy sądzicie o proponowanej przez Zukcerberga opcji?

Źródła: Bloomberg, Engadget.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...