You are here
Fading Embers – nowy dodatek do This War of Mine Gry pc 

Fading Embers – nowy dodatek do This War of Mine

11 bit studios wypuściło właśnie na rynek kolejny fabularny dodatek do swojego tytułu This War of Mine. Czym jest Fading Embers i czy warto po niego sięgnąć w momencie, kiedy główna część produkcji jest już za nami? Oto wszystko, co powinniście wiedzieć o nowym rozszerzeniu.

Fading Embers
fot. 11 bit studios

Wojna to przerażająca rzecz i chyba nikomu nie trzeba tego tłumaczyć. Tak przynajmniej może się wydawać, ale jak pokazała historia ludzkości, ta niczego się nie nauczyła i dalej chętnie brała udział w konfliktach zbrojnych na całym świecie. 11 bit studios pokazało, jak wygląda wojna z innej strony. Nie z perspektywy żołnierza, ale zwykłego człowieka, który chce przeżyć, więc czasem będzie musiał podejmować bardzo trudne decyzje.

Fading Embers

This War of Mine była przerażająco rzeczywistą grą, choć jej oprawa graficzna była opracowana w specyficznym stylu. Jednak ta rzeczywistość objawiała się w czymś innym, niż fotorealiźmie. Chodziło o ludzkie zachowania i wybory, które należało podejmować, jeżeli chciało się przeżyć. I nie były to łatwe wybory, ale na wojnie nie ma innych. 11 bit studios pokazało, że do wojennego tematu podchodzi z należytym szacunkiem i powagą, a jednocześnie ich produkcja charakteryzowała się wyjątkowym klimatem oraz grywalnością. Trudno było oderwać się od komputera, a Polacy za swój tytuł zgarnęli należyte pochwały. Teraz pojawia się do niego już trzeci fabularny dodatek pod tytułem Fading Embers.

Nowy dodatek opisuje w ten sposób Tomasz Kisilewicz, kierownik artystyczny:

„Nowy epizod This War of Mine: Stories porusza temat dziedzictwa kulturowego i jego znaczenia w trakcie wojny. Czy warto je chronić nawet w najbardziej ponurych czasach? Czy może – gdy jesteśmy postawieni pod ścianą, gdy z każdej strony otacza nas śmieć i głód – powinniśmy inaczej spojrzeć na sztukę i kulturę? Czy w takich warunkach obrazy, rzeźby lub rzadkie książki – pomimo ich wartości artystycznej – stają się zwykłymi narzędziami służącymi przetrwaniu, ponieważ niszcząc je, odsuwamy własną śmierć? Czy taka strata jest uzasadniona? Gracze będą musieli sami zmierzyć się z tymi dylematami”.

Co nowego?

W dodatku pojawią się nowe mechaniki oraz dylematy, które nie były wcześniej dostępne, ale także i nowe lokacje oraz scenerię. Gracze będą musieli między innymi nauczyć się kilku nowych rzeczy, by odpowiednio zabezpieczać kolekcje sztuki i decydować, co dalej z nimi robić. Jeżeli chodzi o same lokacje to oprócz nowych, zostało ulepszonych także dziewięć z nich z oryginalnej gry. Pojawią się także trzy nowe postaci, którymi będzie można sterować. Fading Emebrs zostało wycenione na 14.99 złotych i jest już dostępne.

Nowe gry oraz komputery, które pozwolą wam na niesamowitą rozgrywkę, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: 11 bit studios / Steam / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment