You are here
No Man’s Sky Beyond – nowa aktualizacja przyniesie tryb VR Gry pc 

No Man’s Sky Beyond – nowa aktualizacja przyniesie tryb VR

Dużo się zmieniło od czasu, kiedy na rynku po raz pierwszy pojawiło się No Man’s Sky. To jeden z tych tytułów, który miał być ogromnym hitem, a dla wielu okazał się ogromnym rozczarowaniem. Jednak produkcja ma się dalej dobrze i teraz jest już zupełnie inną grą, niż przed kilkoma laty. A na dodatek, zaraz pojawi się jej potężne rozszerzenie. Czym będzie No Man’s Sky Beyond i czy warto na nie czekać?

No Man's Sky Beyond
Fot. Hello Games

Historia No Man’s Sky to doskonały przykład na to, że nawet po ogromnej „wtopie”, można się podnieść i iść dalej z podniesioną głową. Przypomnijmy, że kiedy tytuł po raz pierwszy pojawił się na konsoli PlayStation 4 jeszcze w 2016 roku, odbiór społeczności był dość… chłodny. I to uwierzcie nam na słowo, łagodny opis tego, co wtedy wypisywano na forach internetowych. Graczom obiecano ogromny wszechświat, który będą mogli zwiedzać, budować swoje bazy i eksplorować miliony planet, a każda z nich miała być inna. Wyszło trochę inaczej, niż zakładano.

No Man’s Sky Beyond

Niewielkie studio Hello Games w 2013 roku rozgrzało społeczność graczy do czerwoności. Głównie dlatego, że obiecywano bardzo dużo rzeczy, które wcześniej były dla innych gier niedostępne. Losowo generowane światy czy możliwość spotykania na nich graczy to były dwa główne wyróżniki, które miały wprowadzić Hello Games do pierwszej ligi developerów. Liczne problemy (między innymi zalane serwery), opóźnienia premiery i w końcu sama publikacja gry – to wszystko złożyło się na spektakularną porażkę. Gracze byli zawiedzeni, że wiele obiecanych elementów nie zostało w ogóle uwzględnionych w produkcji, a i ona sama nie spełniała ich wymagań. Raziła powtarzalnością planet i bardzo szybko się nudziła.

Co więcej, tytuł wcale nie kosztował mało, choć wyprodukowało go studio indie.  Wręcz przeciwnie, bo na samym początku trzeba było za niego zapłacić, jak za każdą produkcję typu AAA. Nie dziwne więc, że gracze odwrócili się od tytułu i musiały minąć lata oraz wiele aktualizacji, by przekonać do siebie społeczność. Teraz ma pojawić się kolejne, bardzo duże rozszerzenie pod tytułem No Man’s Sky Beyond. To ma zostać udostępnione dla posiadaczy gry już 14 sierpnia tego roku, ale jeszcze nie do końca wiadomo, czego można się po nim spodziewać. Pewne jest natomiast to, że ma sporo zmienić w świecie No Man’s Sky. Oto, co już wiemy na temat No Man’s Sky Beyond.

Wirtualna rzeczywistość nadciąga

Kiedy pojawiła się poprzednia tak duża aktualizacja, czyli No Man’s Sky Next, tytuł był jednym z częściej wybieranych produkcji przez graczy na PC. Spodziewamy się, że No Man’s Sky Beyond także przyczyni się do ponownego zainteresowania tytułem, ponieważ jedna z zapowiedzianych nowości przynosi coś, czego wiele osób oczekiwało. W produkcji ma pojawić się bowiem tryb VR, czyli gra będzie wspierana przez Wirtualną Rzeczywistość.

Jeżeli ktoś więc posiada gogle, które może wykorzystać do VR, cały kosmos stanie przed nim otworem. Pierwsze recenzje dodatku już się pojawiły i praktycznie wszystkie twierdzą, że wprowadzenie VR do tytułu, dało mu drugie życie. Cóż, z całą pewnością będzie to wyjątkowe doświadczenie dla każdego, kto choć raz próbował grać w jakiś tytuł z gatunku VR.

Multiplayer i cała reszta

No Man’s Sky Beyond ma przynieść nie tylko możliwość grania w Wirtualnej Rzeczywistości, ale także spore zmiany, jeżeli chodzi o sam multiplayer. Według skrótowej zapowiedzi, która została umieszczona na stronie internetowej wydawcy gry, zmianie mają ulec rozgrywki multiplayerowe. Niestety nie podano więcej szczegółów, czego te zmiany mają konkretnie dotyczyć, ale sądzimy, że po niechlubnej przeszłości, którą ma za sobą Hello Games, tym razem nie będzie już problemów. Dodatek będzie darmowy dla posiadaczy oryginalnego tytułu i pojawi się do ściągnięcia 14 sierpnia.

Gry, konsole oraz komputery osobiste, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Hello Games / YouTube / IGN / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment