Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered – moda na remaki nie mija

Czy odświeżone wersje starych hitów to wyłącznie „skok na kasę” deweloperów, czy odkrywanie przed aktualnym pokoleniem miłośników elektronicznej rozrywki produkcji wartych uwagi?

Na pewno wydając znany już tytuł w odświeżonej szacie graficznej studio idzie trochę na łatwiznę i zakłada szybkie zarobienie dodatkowego „siana”. Można to jeszcze przeboleć, jeśli produkt poszerzony zostaje o nowe funkcjonalności czy dodatkową zawartość fabularną, jednak na tym polu deweloperzy za bardzo się nie wybijają. Czy podobny los czeka „Fahrenheita/Indigo Prophecy” –  jeden z ciekawszych, a zarazem wzbudzający sporo kontrowersji produkt Quantic Dream.

O powstaniu nowej wersji interaktywnej gry paryskiego studia plotki krążyły już od dłuższego czasu. Na przykład start witryny „A Chilling Feeling”, która stylistycznie nawiązywała do wspomnianej gry. Pierwszy „wysypał” się jednak Amazon, który umieścił w swojej ofercie odświeżony tytuł. Z opisu, który niestety już zniknął z zasobów sieci dowiedzieliśmy się, iż produkcja trafi na rynek Ameryki Północnej 29 stycznia na następujące platformy sprzętowe: PC, Maca oraz Linuksa. W przygotowaniu jest też wersja na urządzenia mobilne.

Co otrzymamy w zremasterowanym tytule? Na pewno podrasowaną grafikę i możliwość przełączania się między starym a nowym silnikiem za sprawą jednego klawisza. Jest to doskonały sposób na to, aby osoby niezaznajomione do tej pory z „Fahrenheitem/Indigo Prophecy” przekonały się, czy wydane pieniądze nie były wyrzucone w błoto. Gra współpracować ma z padami od Sony i Microsoftu. Czy tytuł ukaże się również na samych konsolach? Na ten moment nic nie wiemy. Jeśli myślicie, iż za kwotę niecałych 10 dolarów, bo na tyle Amazon wycenił nową odsłonę starej gry, otrzymacie dodatkową zawartość, to muszę was wyprowadzić z błędu. Jedyne pocieszenie to to, że gra nie zostanie ocenzurowana i nie zostaną z niej wycięte żadne sceny.

http://www.youtube.com/watch?v=yyuszhGhDgk

Stara wersja dostępna jest na platformie GOG.com, choć kwota 5 funtów wydaje się spora, można jeszcze wyrwać grę nieco taniej w promocjach czy jako dodatek do czasopism i skorzystać z moda HD (filmik powyżej),  uaktualniającego oprawę graficzną do obecnych standardów.

Źródło: Steam, Amazon

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...