Tim Cook potwierdza – Apple Watch trafi do sklepów w kwietniu

Gigant z Cupertino zaprezentował wczoraj wyniki kwartalne, które, jakby nie patrzeć, są powodem do dumy. Mnie jednak zaciekawiło coś zupełnie innego, a ściślej mówiąc moment, w którym CEO Apple poinformował o dacie premiery rynkowej inteligentnego zegarka firmy.

apple-watch-press

Tytułowe urządzenie miało pojawić się w sklepach na początku tego roku, czyli w bliżej nieokreślonym terminie. Nie jestem pewny czy kwiecień zalicza się do „początku roku” jednak sam fakt deklaracji Tima Cooka cieszy. Fani „sadowników” mogą już szykować portfele.

Apple przyzwyczaił klientów do tego, że urządzenia trafiają na półki sklepowe w przeciągu kilku tygodni od oficjalnej prezentacji. W przypadku nowego czasomierza sytuacja przedstawia się inaczej – Apple zwyczajnie każe nam czekać, choć nie powinno to zniechęcać. Najwidoczniej firma ma w tym cel (dopracowanie softu?).

Z drugiej strony przesadna zwłoka z wprowadzeniem produktu na rynek może odbić się niekorzystnie na słupkach sprzedaży oraz ogólnej popularności gadżetu. Zegarki pracujące pod kontrolą konkurencyjnej platformy Android Wear cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno klientów, jak i deweloperów, bez których żaden system sobie nie poradzi. Jeśli tendencja wzrostowa na tym polu się utrzyma, Apple’owi może być ciężko się przebić.

Oczywiście producent sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka na obudowie ma rzeszę wyznawców, którzy będą skłonni zaciągnąć kredyt, aby tylko wejść w posiadanie nowego iGadżetu, jednak czy to wystarczy? Moim skromnym zdaniem tak, gdyż głównym targetem firmy są nie nowi użytkownicy, a właśnie fani marki.

Więcej na temat samego zegarka możecie przeczytać w moich wcześniejszych wpisach tutaj i tutaj.

Źródło: Macrumors

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...