You are here
Fanowska Zelda na 30 urodziny Gry 

Fanowska Zelda na 30 urodziny

The Legend of Zelda obchodziła niedawno swoje 30-te urodziny. Na początku marca seria doczekała się kolejnej odsłony – Twilight Princess HD. Nie od dziś wiadomo, że tytuły żyją dzięki swoim fanom, a tych Link i spółka mają wiernych.

The Legend of Zelda, której podtytuł brzmi The Hyrule Fantasy, zadebiutowała na konsoli NES 21 lutego 1986 roku. Co ciekawe, kartridż z grą posiadał wbudowaną baterię, która pozwalała graczowi na zapisywanie danych. Zelda była więc pierwszym tytułem, który doczekał się tego typu rozwiązania na konsoli. Za sukces gry, jak i za jej dużą grywalność, odpowiadały przede wszystkim dwa czynniki – połączenie gatunków gier (akcji, przygodówki i RPG) oraz fabuła.

To właśnie za te elementy fani pokochali grę, a swoją miłość manifestują przy każdej nadarzającej się okazji. Taką były niewątpliwie trzydzieste urodziny The Legend of Zelda. Scott Lininger, wielki fan serii, postanowił tchnąć w pierwszą część przygód o Linku nowe życie. Do współpracy zaprosił swojego kolegę Mike’a Magee. Stworzyli oni grę będącą hołdem dla The Legend of Zelda: The Hyrule Fantasy.

Remake przypomina tytuł znany z konsoli NES, ale stworzono go w 3D. Już na starcie wita gracza scrollowana w dół wiadomość, w której twórcy gry wyjaśniają, co było dla nich bodźcem, by ów remake stworzyć. Jeśli pamiętacie pierwotną wersję The Legend of Zelda, to informacja pojawiająca się po odpaleniu tytułu aż do złudzenia przypomina tę, która pojawiła się w oryginale. Trzeba przyznać, że grę odwzorowano bardzo dokładnie, a przeniesienie Linka do świata 3D nie psuje w żaden sposób grywalności. Żeby jeszcze bardziej pokazać graczom na jaką platformę gra się ukazała, na dole ekranu mamy krzyżak i przyciski nawiązujące do nesowego pada.

Trzeba przyznać, że miło było wrócić do odświeżonej, fanowskiej wersji The Legend of Zelda po wielu latach.

Grę znajdziecie tutaj

 

Źródło grafiki: screeny z gry w wersji oryginalnej i fanowskiej

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment