GooglePlaySerivesIconGIF

Przygotujcie się na zmiany, czyli spójność interfejsu według Google

Google Play to nie tylko gry i aplikacje. To także bogaty „zestaw” dodatkowych usług takich jak książki, filmy, muzyka, gry oraz kiosk. Nie mniej jednak tworzą one jedną całość – czego niestety nie potwierdzały ikony. Na szczęście szykują się zmiany.

GooglePlaySerivesIconGIF

Usługi Google Play to kompletny pakiet użytkowy, który z powodzeniem likwiduje konieczność wychodzenia poza ekosystem giganta z Mountain View. Naturalnie mówimy tutaj o typowym użytkowniku potrzebującym podstawowego pakietu spiętych ze sobą aplikacji, które zostaną preinstalowane na urządzeniu. Problem w tym, że do dziś ikony wspomnianych programów nie miały ze sobą zbyt wiele wspólnego, a co za tym idzie ciężko było odróżnić je od reszty aplikacji widniejących menu Androida. Google postanowiło zrobić z tym porządek, o czym pracownicy firmy poinformowali nas za pośrednictwem oficjalnego bloga zielonego robota.

Otóż na wspomnianej stronie możemy przeczytać o tym, że w ciągu najbliższych tygodni ikony Androidowych aplikacji wchodzących w skład Usług Google Play czeka potężny redesign. Teraz wszystkie będą prezentowały podobny poziom i zostaną „oparte” na trójkącie, co idealnie obrazuje poniższa grafika.

GooglePlaySerivesIcon

Nie są to pierwsze tego typu zmiany dotyczące graficznej strony interfejsu platformy zakupowej (nie bójmy się używać tego stwierdzenia) Google. Właściwie możemy mówić już o cyklicznym odświeżaniu tegoż elementu systemu. Z tego też powodu nie powinniśmy robić zbytniego szumu wokół tegoż tematu. Mimo to wzbudził on moje zainteresowanie. Dlaczego? Za zmianami wizualnymi bardzo często stoją inne większe lub mniejsze przemodelowania oferty i podejrzewam, że tym razem może być podobnie. Dziwi mnie natomiast milczenie „sieci”, która to niejednokrotnie bywała już miejscem wycieku niepotwierdzonych informacji. Brak przecieków może oznaczać również, że nowe ikony to wszystko, na co możemy liczyć ze strony Google, a przynajmniej w najbliższym czasie.

Zostawmy jednak podejrzenia, a skupmy się na faktach. Jestem estetą i niezwykle cieszy mnie każde działanie mające na celu dopracowanie graficznych elementów interfejsu, do których zaliczają się przecież ikony aplikacji. Te zaproponowane przez Google idealnie wpisują się w moje oczekiwania. Przyznam, że z każdym upgradem wizualnym Androida coraz bardziej cieszę się, że jest on moją główną platformą mobilną, wykorzystywaną zarówno w pracy, jak i prywatnie. Material Design, czyli swoiste wytyczne dotyczące wizualnej strony OS-u Google to prawdziwy majstersztyk. Zaryzykuje nawet stwierdzenie, iż dzięki nim platforma może konkurować z iOS-em od Google.

GooglePlaySerivesIcona

Co możemy powiedzieć o nowych ikonach? Każda z nich przedstawia w prosty sposób to, czego możemy oczekiwać po otwarciu aplikacji. Jak już wspomniałem nowa „szata” została oparta na trójkątach, które to są podstawą każdej z ikon. Na tenże element nałożono: taśmę filmową w przypadku „Play Movies&TV”, nutkę w okręgu w „Google Music”, pada w „Play Games”, książkę z zakładką w „Play Books” oraz coś na wzór gazety w „Play Newsstand”. Wszystkie wymienione elementy współgrają ze sobą idealnie, prezentując to jak mogłyby wyglądać „odnośniki” do wszystkich programów zainstalowanych w urządzeniu. Ja to kupuje i podejrzewam, że nowy sposób prezentacji usług przypadnie do gustu większości użytkowników zielonego robota.

Źródła: Dotekomanie, Officialandroid.blogspot.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach, w tym również recenzowany właśnie model. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...