You are here
Fast od Netflixa z nową funkcją: czy zagrozi Speedtestowi? artykuły News 

Fast od Netflixa z nową funkcją: czy zagrozi Speedtestowi?

Fast to nic innego jak internetowy tester prędkości łącza internetowego. Narzędzie działa podobnie do osławionego serwisu i aplikacji Speedtest, z tą różnicą, że jest od niego znacznie uboższe. Twórcy starają się to zmienić.

Fast

Z Fast korzystałem kilkukrotnie, ale za każdym razem odrzucały mnie jego ograniczenia. Otóż jedną zmienną, którą mogliśmy skontrolować była prędkość pobierania. Teraz, dzięki aktualizacji, usługa poinformuje nas także o innych wartościach, wliczając w to prędkość wysyłania.

Fast — usługa kompletna?

Faktem jest, że narzędzie będące własnością Netflixa stało się lepsze i dokładniejsze. Faktem jest również to, że jego obsługa jest banalnie prosta, zaś uzyskane pomiary czytelne. Brak wodotrysków, zbędnych dodatków oraz przejrzystość czynią z Fast rozwiązanie wygodne. Nie mogę jednak powiedzieć, żeby była to aplikacja kompletna…

Speedtest jest najbardziej znanym narzędziem służącym do pomiaru prędkości sieci. Sam pomiar jest jednak tylko małym wycinkiem usługi, która oferuje więcej, znacznie więcej. Aplikacje mobilne oraz rankingi dostawców internetu okazują się tutaj nie do przecenienia.

Powstaje pytanie, czy włodarze Fast zechcą dodać do niego nowe funkcje. Sądzę, że nie to jest celem Netflixa. Zgodzicie się?

Źródło: The Verge

Related posts

Leave a Comment