You are here
FightStick Alpha – kontroler dla fanów Street Fightera Sprzęt 

FightStick Alpha – kontroler dla fanów Street Fightera

Jak doskonale wiemy na świecie istnieje wiele rodzajów kontrolerów (klawiatura+mysz, pad, joystick, arcade stick itp.). Nie na wszystkich jednak uda nam się komfortowo zagrać w każdy gatunek gier. W przypadku bijatyk najlepiej powinien się sprawdzić arcade stick. 16 lutego swoją premierę miała najnowsza odsłona kultowej cyklu bijatyk – „Street Fighter V”. Z tej okazji firma „Mad Catz” wypuściła na rynek nową serię dedykowanych urządzeń.

Mad slide

Gdy wyjeżdżałem na wakacje nad morze lwią cześć czasu zajmowały mi eskapady do salonu gier. To właśnie tam, grając na automatach, po raz pierwszy zetknąłem z takimi kultowymi seriami gier, jak: „Tekken”, „Mortal Kombat” czy „Metal Slug”. Za sprawą arcadesticków możemy zaznać zabawy znanej z automatów siedząc na kanapie w naszym salonie. W portfolio firmy „Mad Catz” pojawił się właśnie kontroler stworzony z myślą o graczach lubujących się w cyfrowych walkach. Znajdziemy tutaj 6 przycisków funkcyjnych oraz wygodną dźwignię, która pełni funkcję zarówno obu gałek analogowych, jak i D-Pada.

Produkt dedykowany jest konsolom marki „Sony”, a dokładniej: „PlayStation 3” oraz „PlayStation 4”. Spodziewać się zatem możemy dodatkowych przycisków w postaci: „Select” i „Start” oraz przełącznika miedzy dwoma konsolami, co pozwala użytkownikowi na uniknięcie sytuacji, w której musi przełączać się z „FightSticka” na tradycyjny gamepad, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności obu urządzeń. Kontroler komunikuje się ze sprzętem Japończyków za pomocą 3-metrowego kabla USB.

Mad screen

Za „FightStick Alpha” przyjdzie nam zapłacić około 304 zł.

Źródło: Mad Catz

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór smartfonów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Related posts

Leave a Comment