Szykuje się rewolucja na rynku aplikacji mobilnych? Nintendo ostro wchodzi do gry

Rynek gier mobilnych wciąż się rozwija, a gracze coraz częściej sięgają po tę formę rozrywki. Nic dziwnego, skoro produkcje mogą umilać czas w drodze do pracy czy szkoły. W Japonii ukazała się właśnie pierwsza mobilna gra od Nintendo dostępna na systemy Android i iOS.

Miitomo, bo o niej mowa, jest w pewnym sensie eksperymentem Nintendo na rynku gier mobilnych. Na chwilę obecną gra dostępna jest jedynie w Kraju Kwitnącej Wiśni i jest darmowa, ale żeby ją ściągnąć potrzebujemy japońskiego konta.

Sama produkcja jest ciekawa – łączy bowiem funkcje gry z medium społecznościowym. Po odpaleniu tytułu, podobnie jak w Nintendo 3DS, przednia kamera naszego smartfonu lub tabletu rejestruje naszą twarz, by utworzyć avatar nazywany Mii. Jego wygląd możemy zmieniać stosownie do naszych upodobań. Po stworzeniu profilu i uzupełnieniu podstawowych informacji możemy dodać dodatkowe szczegóły na nasz temat, które posłużą znajomym jako quiz, w którym będą mogli zdobywać punkty. Co istotne, nie potrzebujemy konta Nintendo, by stworzyć nasz avatar i cieszyć się grą.

Jak pisałam wcześniej, Miitomo łączy w sobie cechy medium społecznościowego. Misje w grze polegają przede wszystkim na powiązaniu naszego profilu z kontami na społecznościówkach, a wyszukiwanie i dodawanie znajomych przynosi nam dodatkowe punkty i pomaga w osiąganiu celów wytyczonych przez twórców gry. Aplikacja pozwala nam na znalezienie innych użytkowników, którzy znajdują się w naszym otoczeniu lub naszej sieci i mają zainstalowaną grę Miitomi na swoich urządzeniach.

Za zdobyte w misjach monety uzyskujemy dostęp do zawartej w produkcji mini grze, a także możemy wykorzystać je w sklepie. Miitomo Drop, czyli mini gierka, stanowi połączenie flippera i automatu, w którym za pomocą łapki wyciągało się znajdujący się w nim produkt, najczęściej maskotkę. Rywalizacja w Miitomo Drop przynosi nam dodatkowe nagrody.

Dzięki Miitomo, możemy się również komunikować z poznanymi ludźmi, a odbywa się to za pomocą krótkich wiadomości. Przez to, że wiele misji ma ograniczony czas na ich wykonanie, produkcja nie pozwala się sobą znudzić. Kto bowiem zrezygnuje z odpalenia gry, kiedy może go ominąć coś ważnego?

Prawdopodobnie Miitomo ukaże się w innych krajach już w tym miesiącu, ale nie znamy dokładnej daty, kiedy to nastąpi.    

 

Źródło: Kotaku

Źródło grafiki: j.w.

 

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

117 More posts in mobile category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...