You are here
Fire Emble sprzedaje się doskonale – Nintendo triumfuje po raz kolejny Gry konsole 

Fire Emble sprzedaje się doskonale – Nintendo triumfuje po raz kolejny

Niesamowite jest to, że choć w Polsce Nintendo Switch nie jest najczęściej wybieraną przez użytkowników konsolą, to już w Wielkiej Brytanii sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Przynajmniej na to wskazują wyniki sprzedaży gier, bo już drugi tydzień z rzędu na pierwszym miejscu znajduje się produkcja od Nintendo, czyli Fire Emble Three Houses.

Fire Emble Three Houses
Fot. Nintendo

Od jakiegoś już czasu Nintendo doskonale radzi sobie na wyspach, bo ich propozycje na konsolę Nintendo Switch co chwila wskakują albo na pierwsze miejsce, albo okupują kilka kolejnych na TOP 10. To bardzo dobrze wróży przyszłości firmy, która jako jedyna z „wielkiej trójki”, nie zapowiedziała jeszcze prac nad kolejna generacją sprzętową. Zapewne w końcu będzie musiała to zrobić, ale patrząc na wyniki sprzedaży gier, chyba nie musi się z tym śpieszyć.

Fire Emble sprzedaje się najlepiej

Od premiery Fire Emble Three Houses minęły dwa tygodnie i w ciągu nich, nic się nie zmieniło. To dalej najczęściej wybierany przez graczy w Wielkiej Brytanii tytuł na konsolę Nintendo Switch. Zresztą wśród najchętniej kupowanych produktów przez graczy są jeszcze inne tytuły od Nintendo, ale do tego za chwilę przejdziemy. Co zadecydowało o tym, że Fire Emble Three Houses tak doskonale się sprzedaje? Przede wszystkim to, że to idealny tytuł skrojony właśnie pod urządzenie od Nintendo. To taktyczne RPG osadzone w świecie fantasy i zarazem kolejna odsłona serii, więc przywiązanie graczy do tytułu jest już znaczne. Tak wydawca opisuję fabułę produkcji:

„The Black Eagles. The Blue Lions. The Golden Deer. Trzy wzniosłe domy, które tworzą Officer’s Academy, elitarną jednostkę, w której studenci uczą się korzystać z broni, magii i specjalnych zdolności. Jako nauczyciel, gracz musi wybrać jeden z trzech domów i poprowadzić swoich uczniów do walk na śmierć i życie. W każdym domu znajdziemy wielu różnych studentów z wyjątkowymi osobowościami i zdolnościami. Ci studenci mogą się integrować, posilać swoje relacje i wspierać się na polu walki.” (pisownia oryginalna)

Co jeszcze chętnie kupowano?

Lekkim zaskoczeniem może być wynik Fire Emble Three Houses, ponieważ tego typu produkcje rzadko utrzymują się na pierwszych miejscach list sprzedażowych dłużej, niż jeden tydzień. Wprawdzie sam tytuł stracił około 60 procent względem zeszłego tygodnia, ale to i tak pozwoliło mu na zdobycie pierwszej lokaty. Jednocześnie, zeszłotygodniowa premiera przyniosła najlepszą sprzedaż w serii od czasu Fire Emblem Awakening, a było to jeszcze w 2013 roku. Nic, tylko pogratulować Nintendo tak doskonałego wyczucia oraz produktu, który zbiera praktycznie same pochwały od recenzentów.

Drugie miejsce na podium należy do FIFA 19, czyli wygląda na to, że gracze dalej uwielbiają serię sportową od Electronic Arts. Podium zamyka Crash Team Racing Nitro-Fueled, czyli odświeżona wersja wyścigów z legendarnym Crashem za kierownicą. Fani PlayStation muszą być produkcją zachwyceni, bo to już kolejny tydzień, gdzie jest ona wysoko notowana na liście. Miejsce czwarte należy do Super Mario Maker 2, które jeszcze niedawno zajmowało pierwszą lokatę. Nie zabrakło także nowości, bo debiut na piątym miejscu zaliczyło Madden NFL 20. Kolejne pozycje należą do Grand Theft Auto V, co w przypadku kilkuletniej produkcji Rockstar jest fenomenalnym wynikiem oraz Mario Kart 8: Deluxe. Wielką dziesiątkę zamykają Wolfenstein:Youngblood, Super Smash Bros Ultimate oraz Minecraft.

Lista najlepiej sprzedających się gier w UK

  • Fire Emblem: Three Houses
  • FIFA 19
  • Crash Team Racing Nitro-Fueled
  • Super Mario Maker 2
  • Madden NFL 20
  • Grand Theft Auto V
  • Mario Kart 8: Deluxe
  • Wolfenstein:Youngblood
  • Super Smash Bros Ultimate
  • Minecraft

Nowe gry, konsole oraz PC-ty, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Games Industry / Nintendo / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment