You are here
Wymagania sprzętowe Control obniżone – ktoś zwraca na to uwagę? Gry pc 

Wymagania sprzętowe Control obniżone – ktoś zwraca na to uwagę?

Jeszcze kilkanaście, a nawet i kilka lat temu, gracze korzystający z komputerów osobistych nie jeden z raz z trwogą czekali, aż developer pokaże, na jakim sprzęcie będą mogli odpalić produkcję. Dziś to wygląda zupełnie inaczej, ale dalej wywołuje emocje. Okazało się bowiem, że wymagania sprzętowe Control zostały dość mocno obniżone. Czego będzie potrzeba w dniu premiery, by w ogóle zagrać?

Wymagania sprzętowe Control
Fot. Remedy Entertainment

Istnieje przeświadczenie, że gracze PC-owi, na swoje maszyny muszą wydawać niebotyczne pieniądze, by móc grać w najnowsze produkcje na wysokich ustawieniach. Po części tak też jest, bo nie oszukujmy się, ale na kilkuletnim sprzęcie nie odpalimy chociażby Metro Exodus w największych możliwych ustawieniach. A przynajmniej nie będziemy w stanie w nie zagrać, bo klatkowanie nas zabije, a już na pewno naszą cierpliwość. Wymagania sprzętowe dalej są więc istotnym elementem branży gier. Jak wygląda sprawa z nowym dziełem od Remedy?

Wymagania sprzętowe Control

Nowe dzieło od twórców pierwszego Max Payne, zmierza na sklepowe półki już pod koniec tego miesiąca, a konkretniej już 27 sierpnia będzie można w nie zagrać na PC-tach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Patrząc na to, jak produkcja ma wyglądać, nie ma się co dziwić, że wymagania sprzętowe Control był na początku dość wysokie. Jeżeli ktoś chciał się cieszyć najwyższą możliwą jakością, musiał liczyć się z tym, że na kilkuletnim sprzęcie co najwyżej zobaczy ją na YouTube. Szczególnie, że produkcja ma przecież obsługiwać funkcję Ray Tracingu, więc to było do przewidzenia. Jednak wydawca gry zdecydował się na obniżenie wymagań na PC-ty, co jest dobrą informacją dla graczy.

Nie spodziewamy się, ze decyzja o tym, by wymagania sprzętowe Control zostały obniżone, miała wpłynąć na jakość wyświetlanego obrazu czy też na jego płynność. Chodzi raczej o możliwość dania graczom z mniej wypchanym portfelem możliwości, by zapoznali się z tytułem. Owszem, zawsze można ograć go na konsoli, gdzie niezależnie od tego jaką kupimy, mamy pewność, że tytuł będzie działał, ale tu pozostaje kwestia oprawy graficznej. Dla niektórych to dalej jeden z najważniejszych elementów w całej grze, więc tutaj nie mają wyjścia i będą musieli zaopatrzyć się w karty graficzne obsługujące technologię Ray Tracingu. Tak przedstawiają się wymagania sprzętowe Control.

Minimalne wymagania Control

 • Procesor: Intel Core i5-4690 / AMD FX 4350
 • Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 780 / AMD Radeon R9 280X
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • System Operacyjny: Windows 7 (64 bitowy)
 • DirectX: DX11

Rekomendowane wymagania Control

 • Procesor: Intel Core i5-7600K / AMD Ryzen 5 1600X
 • Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1660/1060 / AMD Radeon RX 580
 • Przy włączonym Ray Tracingu: NVIDIA GeForce RTX 2060
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • System Operacyjny: Windows 10 (64 bitowy)
 • DirectX: DX11 / DX12

Czy ktoś patrzy na wymagania?

Spoglądając na wyżej wypisane wymagania sprzętowe Control, a w szczególności te minimalne, które potrzebne są do uruchomienia produkcji, można zadać sobie pytanie, czy ktokolwiek jeszcze się tym przejmuje. Nie są one bowiem specjalnie wymagające i większość komputerów powinna poradzić sobie z produkcją od Remedy. To już nie te czasy, kiedy co chwila wychodziły nowe i o wiele mocniejsze procesory czy kości RAM. Teraz także się pojawiają, ale nie z taką intensywnością, jak jeszcze kilka lat temu. Owszem, wymagania sprzętowe to dalej ważna część branży elektronicznej rozrywki, ale chyba już nie na tyle, by śledzić je z zapartym tchem.

Nowe komputery i podzespoły do nich, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: 505 Games / Remedy / Gaming Bolt / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment