Firmy

Firmy odchodzą od Microsoftu, wolą sprzęt Apple

Kolejne firmy rezygnują z rozwiązań Microsoftu, przechodząc na stale rozwijane konkurencyjne platformy mobilne. Dziś, w świecie smartfonów oraz tabletów liczą się tylko dwa ekosystemy — Android oraz iOS. Zgadnijcie, zainteresowanie, którym z wymienionych OS-ów jest większe?

Firmy

Nie zagłębiając się w statystyki, pewne jest to, że w firmach królują smartfony wykorzystujące system Android. Zielony robot może zawdzięczać to swojej podatności na modyfikacje (dostosowanie softu do indywidualnych potrzeb), bogatego portfolio aplikacji oraz dowolności przy wyborze konkretnego modelu (pokaźna liczba wariantów smartfonów). Oczywiście ważne są również widełki cenowe, w których Android góruje nad rozwiązaniem Apple’a. Co z iOS? To zamknięty, bezpieczny system o ograniczonych, ale stabilnych funkcjach. Choć iPhone’y i iPady nie są urządzeniami tanimi, należy pamiętać, że płacimy tutaj również za “prawdziwe” kilkuletnie wsparcie. Na tym polu bezsprzecznie wygrywa iOS. Może właśnie ze względu na ostatni czynnik linie lotnicze Delta, rezygnując z mobilnego Windowsa,s zdecydowały się na produkt Apple.

Firmy żegnają Microsoft

Coraz więcej przedsiębiorstw rezygnuje z dotychczas wykorzystywanych smartfonów z systemami Windows Phone oraz Windows 10 Mobile. Lwią część rzeczonych urządzeń stanowiły oczywiście Lumie. Jak powszechnie wiadomo, Microsoft stopniowo odchodzi od udzielonego im wsparcia, nie mówiąc już o nikłym zainteresowaniu deweloperów platformą. Dla rynku konsumenckiego mobilne okienka są już martwe i nie ma najmniejszej szansy na nagłą zmianę tego stanu rzeczy. Nie mniej, firmy nie mogą ot tak w trybie natychmiastowym porzucić stosowanych przez miesiące lub lata rozwiązań. Potrzeba zmiany jest oczywista, ale proces ten trwa. Na szczęście pierwsze efekty rzeczonego procesu stają się już widoczne.

Serwis Softpedia informuje o tym, iż linie lotnicze Delta postanowiły zrezygnować ze smartfonów z rodziny Lumia, na rzecz iPhone’ów oraz iPadów. Nie lubię się powtarzać, ale chciałbym przypomnieć, że Android jest nieporównywalnie mocniej narażony na ataki cyberprzestępców od Apple iOS, w związku z czym wybór linii Delta wydaje się oczywisty i podyktowany zdrowym rozsądkiem.

Nie tylko linie lotnicze Delta

Na początku 2018 roku rzeczone linie zamierzają wyposażyć 23 tysiące zatrudnionych stewardess oraz 14 tysięcy zatrudnionych pilotów w smartfony, oraz tablety Apple’a. Uściślając — mowa o modelach iPhone 7 Plus oraz iPad Pro. Z czego wcześniej korzystali rzeczeni pracownicy? Z połączenia swojego czasu zapewniającego świetny feeling, czyli phabletu 1520 oraz hybrydy Microsoft Surface. Oczywiście nowe urządzenia zostaną dostosowane do użytkowania w firmach, przez co rozumiem instalację dedykowanego oprogramowania. W przypadku linii lotniczych Delta będzie to zapewne soft do obsługi pasażerów.

Softpedia podaje także, że przesiadkę na iOS planują również inne firmy. Jedną z bardziej rozpoznawalnych jest General Electric. Podejrzewam, że jest to dopiero początek szerokopojętej migracji. Ostatnie decyzje Microsoft, które zakomunikowali przedstawiciele firmy, oznaczają, że Windows w formie mobilnej zostanie, mówiąc najogólniej porzucony. Nie wprost, pośrednio. Wobec powyższego oczywista wydaje się konieczność przejścia na stabilniejszy ekosystem, przy czym decyzja o jego wyborze pozostaje kwestią indywidualną danego przesiębiorstwa.

Źródło: Softpedia

Foto: Pixabay

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...