Wyprzedaż

Wyprzedaż na Steam? Halloween i Black Friday doskonałymi okazjami

Właśnie poznaliśmy nieoficjalne daty nadchodzących wyprzedaży na Steam. Łatwo zgadnąć, że powinniśmy przygotować się na Halloween oraz Czarny Piątek, ale to nie koniec “atrakcji”. Kolejna porcja okazji takich ja wyprzedaż pojawi się już na początku przyszłego roku.

Wyprzedaż

Wirtualna rozrywka w postaci gier wideo nie jest tanim hobby. Już sam zakup potrzebnego sprzętu to wydatek od półtora do dziesięciu tysięcy złotych. Rozpiętość widełek podyktowana jest rodzajem urządzeń, na którym zamierzamy grać. Najnowszą konsolę bez problemu zakupimy w kwocie do 1,5 PLN, ale jeśli stawiamy na sprzęt komputerowy — PC, sprawa wygląda już inaczej. Chcąc cieszyć się przez więcej niż rok, dwa, a może trzy potężną konfiguracją, należy przygotować się na wydatek pięciu, siedmiu, a w skrajnych przypadkach dziesięciu tysięcy złotych. Niestety to nie koniec wydatków.

Steam i jemu pokrewne platformy ratunkiem dla graczy

Kiedy mamy już sprzęt, pozostaje jedynie wybrać interesujące nas tytuły i wejść w świat wirtualnej zabawy. Jeśli postawicie na najnowsze produkcje, wasz portfel odczuje to dotkliwe, gdyż rzeczone gry kosztują setki złotówek. Można polować na wszelkiej maści promocje, które w znacznej części dotyczą gier wydanych kilka lat wstecz, jednak o perełki w rozsądnych kwotach jest naprawdę ciężko. Tutaj z pomocą przychodzą platformy internetowe będące w zasadzie sklepami online, w których praktykuje się regularne akcje typu wyprzedaż. Mam na myśli głównie duże liczące się sklepy takie jak Steam czy GOG.

Kiedyś potrafiłem spędzać z grami (szczególnie RPG i RTS) długie godziny. Dziś, skłamałbym, nazywając siebie graczem. Jeśli siadam do jakiejkolwiek produkcji, czynię to okazjonalnie. Przeważnie popycha mnie do tego wyprzedaż. Możliwość nabycia niekiedy świetnego tytułu w cenie kilku lub kilkunastu złociszy jest naprawdę kusząca. Na tyle, że niemal natychmiast decyduje się na pozbycie rzeczonej kwoty z wirtualnego portfela. Takie okazje są rzadkością. Na szczęście wspomniana wcześniej platforma Steam szykuje dla graczy i mnie podobnych “cichych fanów elektronicznej rozrywki” coś wielkiego.

Wyprzedaż na Steam

Przeraża mnie to, że ogromna część wpisów w internecie powstaje na bazie przecieków. To znak czasów i należy się do zjawiska przyzwyczaić. Prawda jest jednak taka, że większość przecieków znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistych działaniach firm. Właśnie ze względu na ten fakt postanowiłem zaprezentować wam typowane na serwisie Reddit i potwierdzone przez serwis Eurogamer terminy wyprzedaży.

Pierwsza wyprzedaż to tak zwane Halloween Sale, które wystartuje już 26 października i potrwa do 1 listopada włącznie. Kolejne święto graczy odbędzie się w dniach od 22 do 28 listopada i przyjmie nazwę Black Friday Sale. Jeśli z jakchiś przyczyn nie uda wam się skorzystać ze wspomnianych ofert, nie smućcie się, Steam zaplanował jeszcze jedną wyprzedaż. Winter Sale ruszy już 21 grudnia, czyli tuż przed świętami i potrwa do 4 stycznia.

Nie mamy niestety żadnych informacji związanych ze szczegółami wspomnianych akcji, a co za tym idzie — nie możemy podzielić się z wami listą przecenionych produkcji. Jedynym pewniakiem jest to, że Steam nie zaoferuje już tak zwanych ekspresowych ofert, czyli wyprzedaży ograniczonych do kilku godzin. Teraz, z każdej okazji będzie można skorzystać na jednakowych zasadach. Jakich konkretnie? Przekonamy się już za dwa dni. Szykujcie portfele.

Źródło: Eurogamer, Reddit

Foto: Pixabay

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...