Forza 6 jest tuż, tuż

Kolejna odsłona wyścigów od Turn10 jest już za rogiem. Co tym razem czeka nas we flagowym racerze Microsoftu?


Na pierwszy ogień idzie system dynamicznej pogody, przygotowany specjalnie z myślą o grze wyścigowej z ambicjami symulacji realistycznej jazdy samochodem. Na większości obecnych prezentacji gry, developerzy pokazywali poziomy rozgrywające się w deszczu, opowiadając przy okazji o postępie jaki nastąpił od czasu Forzy Horizon 2 i efektów pogodowych w niej zawartych. Podobno tym razem twórcy skupili się na bezkompromisowym ujęciu trudności jakie sprawiają opady na drodze, powodując poważne problemy graczy, którzy nie zwracają uwagi na nawierzchnię. Tym razem kontakt z kałużą na zakręcie ma się kończyć poważnymi kłopotami z utrzymaniem kontroli nad samochodem, włącznie z efektownym lądowaniem na poboczu. Trudno nie docenić przywiązania do szczegółów ze strony Turn10, jednak patrząc prawdzie w oczy mamy 2015 rok, a deszcz nie jest nowością w grach samochodowych już od dobrych kilku lat.

http://www.youtube.com/watch?v=0O1OrTcfqBI

Wystarczy wspomnieć ponad pięcioletni Project Gotham Racing, wydany również przez Microsoft, który już na X360 dbał o symulację opadów deszczu, śniegu i marznącego deszczu, włącznie z dynamicznym silnikiem odpowiadającym za powstawanie kałuż i zasp. Przykro, że firma z Redmond nadal próbuje traktować graczy jak idiotów, próbując sprzedać swoją grę w oparciu o ładnie wyglądające kałuże.

http://www.youtube.com/watch?v=0CXqEHMgiFg

Mogliby się pochwalić, na przykład, że w porównaniu do konkurencyjnej serii Polyphony, są w stanie wydawać grę prawie co rok, dodając kilka tras i modeli samochodów. No dobra, więcej niż kilka. W tej odsłonie park maszyn zasili ponad 450 modeli, w tym niektóre oparte o nową technologię Turn10, która pozwala zeskanować i przenieść do gry cały, gotowy samochód. Albo, że po raz kolejny w podkładaniu głosów do menu i tutoriali wezmą udział James May oraz Richard Hammond (niestety bez Jeremy’ego Clarksona). Premiera gry będzie miała miejsce 15 września.

 

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego


Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...