You are here
Nokia C1 — powrót Finów na rynek smartfonów to kwestia czasu Sprzęt 

Nokia C1 — powrót Finów na rynek smartfonów to kwestia czasu

Na chińskim serwisie społecznościowym Weibo pojawiły się materiały sugerujące, iż niebawem możemy spodziewać się nowego telefonu Nokii. Nie, nie mamy tu na myśli Lumii, gdyż marka ta została, jak powszechnie wiadomo przejęta przez Microsoft. Tym razem chodzi o sprzęt pracujący pod kontrolą Androida

 
C1NokiaWeibo

Nokia, niegdyś synonim idealnego telefonu. Mityczna niezniszczalność, brak problemów z oprogramowaniem oraz niebywała na tamte czasy szybkość działania — właśnie tak oceniane były produkty fińskiego producenta. Niestety, lekceważenie Androida, przesadna wiara w Symbiana oraz finalnie zaufanie Windows Phone od Microsoftu skończyły się dla koncernu nieciekawie. Mobilny dział został przejęty przez giganta z Redmond. Niestety, warunki umowy oznaczały też dla Nokii konieczność zaprzestania produkcji smartfonów, aż do końca 2015 r.

Naturalnie firma całkiem zgrabnie poradziła sobie z ów zapisem, czego efektem był udany tablet N1, który wyprzedał się w kilkanaście sekund po premierze. Z modelem C1, czyli smartfonem, którego rendery pojawiły się na Weibo, może być zupełnie inaczej. Dlaczego? Na temat samego urządzenia wiadomo niewiele, właściwe możemy mówić o jakiś szczątkach informacji. To z kolei pozwala sądzić, iż C1 nie pojawi się rynku w tym roku, czyli w okresie objętym wyżej wymienionym zakazem.

C1NokiaWeibo2

Wniosek? Podejrzewam, iż firma najzwyczajniej w świecie zamierza wrócić do gry. Tym razem atakując segment budżetowy oraz średni urządzeniami z Androidem. Pierwszym krokiem będzie model C1.

Zakładając, że grafiki prezentujące nową zabawkę są prawdziwe, będziemy mieli do czynienia z całkiem przyjemnym dla oka sprzętem, którego design idealnie wpisuje się w obecnie panujące trendy. Moją uwagę przykuły prawie niewidoczne ramki okalające wyświetlacz. Irytuje mnie marnotrawstwo przestrzeni w smartfonach, dlatego też takie rozmieszczenie elementów wydaje się idealne. 

Wygląd wyglądem, ale co z podzespołami? Nie spodziewajmy się wydajnościowego potwora, konfiguracja pozwoli na realizację codziennych zadań, ale nic ponadto. W urządzeniu pojawi się 5-calowy ekran, którego rozdzielczość wynosić będzie 1280 x 720 pikseli, bliżej nieokreślony procesor Intela oraz 2GB pamięci operacyjnej RAM. Jeśli zaś chodzi o aparaty, do dyspozycji użytkownika zostaną oddane dwa (8 i 5 Megapikseli).

Źródła: Weibo, TechBuffalo.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Related posts

One thought on “Nokia C1 — powrót Finów na rynek smartfonów to kwestia czasu

  1. […] Nokia C1 — powrót Finów na rynek smartfonów to kwestia czasu […]

Leave a Comment