Fotoksiążki

Fotoksiążki dostępne w polskiej lokalizacji Zdjęć Google

Bardzo dobra wiadomość dla polskich entuzjastów fotografii, którym nie wystarcza jedynie cyfrowa kopia ulubionych zdjęć. Usługa Google udostępniła w naszym kraju opcję tworzenia fotoksiążki. Jest taniej, niż się spodziewałem.

Fotoksiążki

Wykonuję tysiące zdjęć rocznie i choć lwią ich część stanowią fotografie na potrzeby recenzji, relacji czy innych tekstów, buduję także prywatną kolekcję wspomnień w postaci fotek z wakacji czy spotkań rodzinnych. Zdjęcia od kilku dobrych lat przechowuję (poza fizycznym backupem) w postaci cyfrowej w usłudze Zdjęcia Google. Jest to rozwiązanie tanie lub nawet darmowe, jeśli zgodzimy się trzymać obrazy do rozdzielczości 16 Mpix oraz filmy do rozdzielczości 1080p.

Ulubione zdjęcia drukuję, oprawiam i ustawiam w domu. Zastanawiałem się również nad fotoksiążkami, ale jakość rozsądnych cenowo usług jest w Polsce mizerna. Zdjęcia Google wydają się więc dla mnie idealnym połączeniem sensownej ceny oraz dobrej jakości.

Fotoksiążki Google w Polsce

W USA wspomniana usługa działa od ponad roku, ale Google postanowił rozszerzyć jej dostępność o kolejne kraje, w tym Polskę. Od teraz możemy już tworzyć i zamawiać fotoksiążki składające się z fotek z usługi Zdjęcia Google. Jak przebiega proces i ile przyjdzie zapłacić nam za usługę? Odpowiadamy.

Fotoksiążki

Po lewej stronie interfejsu Zdjęć Google znajdziemy opcję “Zacznij nową książkę”. Po kliknięciu będziemy mogli wybrać od 20 do 100 zdjęć, które zostaną zaimplementowane do naszej fotoksiążki. Oczywiście możemy tworzyć “książki” z naszych zapisanych albumów. Ceny przedstawiają się następująco:

  • Fotoksiążka w miękkiej oprawie 18 x 18 cm — 55,99 PLN za 20 stron (2,49 PLN za każdą dodatkową stronę)
  • Fotoksiążka w twardej oprawie 20 x 20 cm — 98,99 PLN za 20 stron (2,69 PLN za każdą dodatkową stronę)

Koszt wysyłki jest niestety wysoki, zaś czas oczekiwania długi. Przesyłka ekonomiczna (9–11 dni roboczych) kosztuje 25,99 PLN, opcja priorytetowa (4–7 dni roboczych) to wydatek 55,99 PLN. Sporo, ale czuję, że warto. Jakość ocenię w osobnym wpisie, gdyż zamierzam skorzystać z opisywanej usługi.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....